Kluivert: Przyjąłbym ofertę Wisły, ale to już przeszłość

PRZEGLĄD PRASY: W czwartek Wisła gra w Lidze Europejskiej z Twente. Trenerem drużyny rezerw wicemistrza Holandii jest były reprezentant tego kraju i zdobywca pucharu Ligi Mistrzów - Patrick Kluivert. W wywiadzie dla ?Przeglądu Sportowego? opowiada o Maskaancie, o przyjacielu grającym w drużynie mistrzów Polski i o transferze do Wisły. Relacja ze spotkania o 19 z czuba i na żywo w Sport.pl.

Twoi znajomi już nas lubią. Sprawdź którzy na Facebook.com/Sportpl ?

Kluivert, który pracuje w Twente jako trener rezerw od czerwca tego roku, zapewnia że w klubie przed meczem z Wisłą jest duża mobilizacja. Zapytany o drużynę z Krakowa zwraca uwagę na cieszącego się w Holandii niemałą renomą trenera Maaskanta.

- Znam Maaskanta i wiem, że jest znakomitym szkoleniowcem. Wykonał fantastyczną pracę w NAC Breda i w kilku innych klubach - opowiada Kluivert. - Posiada ogromną wiedzę, doświadczenie. Uważam, że może zrobić też wiele dobrego dla polskiego futbolu- dodaje.

LE. Wisła gorsza tylko od Ajaksu i PSV? To czarowanie rzeczywistości przed meczem z Twente

 

W wywiadzie dla "Przeglądu Sportowego" Kluivert mówi też o swojej przyjaźni ze stoperem Wisły - Kew Jaliensem.

- Grał w AZ Alkmaar, gdzie razem pracowaliśmy. Byłem tam na stażu u Louisa van Gaala. Kew jest moim bardzo dobrym, przyjacielem, a przede wszystkim znakomitym obrońca. Bardzo szybki, silny, ma dobrze poukładane w głowie, posiada doświadczenie i mentalność zwycięzcy - zachwala Jaliensa Kluivert.

O ofercie z Wisły sprzed kilku lat Kluivert dowiaduje się od dziennikarki.

- Nic na ten temat nie wiem. Myślę, że przyjąłbym tą ofertę gdyby była interesująca, dlaczego nie? Ale to już przeszłość, teraz jestem trenerem.

IPLA.TV. Zobacz mecz Ligi Europejskiej Legia - Hapoel na żywo i w jakości HD

Autobiografia Ibrahimovica hitem sezonu w Szwecji ?

Więcej o: