Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Liga Europejska. Rywal Legii pozbędzie się jednej z gwiazd?

Aiden McGeady, w Spartaku Moskwa gra jako pomocnik i jest jedną z gwiazd w zespole rywala Legii w Lidze Europejskiej. Jak donoszą gazety w Wielkiej Brytanii pozyskaniem piłkarza jest zainteresowany inny klub z Rosji - Zenit Sankt Petersburg. Relacja Z Czuba i na żywo z meczu Legia - Spartak w czwartek o 18 na Sport.pl

Redaktor też człowiek. Zobacz co nas wkurza na Facebook.com/Sportpl ?

25-letni piłkarz dołączył do zespołu z Moskwy rok temu. Spartak wykupił go z Celticu Glasgow za 9 milionów funtów. W swoim nowym klubie błyszczał, a jego wartość rosła z miesiąca na miesiąc. Prawdopodobnie na dniach do Moskwy wpłynie z Zenitu oferta kupna McGeadiego za imponującą sumę 30 milionów euro. Piłkarza pozyskać chce także Alex McLeish, którego Aston Villa miałaby zapłacić 18 milionów funtów, jednak w Spartaku czekają na lepszą ofertę. Wszystko wskazuje na to, że przystaną na warunki klubu z Petersburga, jeśli ten zdecyduje się kupić irlandzkiego piłkarza.

Zadowolony z transferu powinien być także sam McGeady, zawiedziony obecną formą jego zespołu. Spartak zajmuje 5. miejsce w tabeli pierwszej ligi rosyjskiej z 8 punktami straty do prowadzącego rywala z Moskwy - CSKA.

- Gramy bardzo nierówno. Po świetnym meczu zwykle pojawia się gorszy i remisujemy lub przegrywamy. - powiedział McGeady. - To nie nastraja optymistycznie. - dodał.

W Zenicie McGeady może nie tylko liczyć na lepszą grę, ale także na wysoki kontrakt. Klub z Petersburga nie szczędzi pieniędzy na piłkarzy. Zenit próbuje obecnie pozyskać także innego pomocnika, Joeya Bartona. Niechcianemu w Newcastle piłkarzowi zaproponował pensję wysokości 68 tysięcy funtów tygodniowo.

W razie przenosin do klubu z Petersburga McGeady będzie jednak także pod wielką presją. Zenit i Spartak to odwieczni rywale, kibice obu klubów się nie znoszą. Spotkanie obu klubów dwa lata temu skończyło się aresztowaniem na stadionie 659 fanów.

Spartak Moskwa jest rywalem Legii Warszawa w Lidze Europejskiej. W czwartek na Łazienkowskiej zespoły zagrają pierwszy mecz o awans do fazy grupowej tych rozgrywek. Relacja Z Czuba i na żywo w Sport.pl od godziny 18.00.

Wiceprezes APOEL-u: Szanujemy Wisłe, ale... ?

Więcej o: