Liga Europejska. Prasa: Sztuka pudłowania Śląska

PRZEGLĄD PRASY. W pierwszym meczu trzeciej rundy kwalifikacji do Ligi Europejskiej Śląsk Wrocław bezbramkowo zremisował z Lokomotiwem Sofia. Po porażce media zgodnie wytykają wrocławianom nieskuteczność. Przed rewanżem są jednak pełne optymizmu.

Masz dla nas temat? Propozycję? Zgłoś to na Facebook.com/Sportpl ?

Rzeczpospolita: Sztuka pudłowania

Trudno nawet powiedzieć, że Śląsk grał źle. Próbował ataków na rozmaite sposoby - górą, dołem, ze skrzydeł, ze środka. Bez efektu. Skuteczność fatalna. Wrocławianie pudłowali niemiłosiernie. Mimo to wydaje się, że Śląsk jest drużyną lepszą i stać go na zwycięstwo 4 sierpnia w Sofii - czytamy w relacji Rzeczpospolitej

Super Express: Wielka klapa Śląska Wrocław

Czwarty zespół ligi bułgarskiej jest w fatalnej formie i wydawało się, że Śląsk, podbudowany ograniem Dundee United, da sobie radę. Niestety, coś podkusiło Oresta Lenczyka, aby wstawić do składu Piotra Ćwielonga, mimo że ten niedawno, i to śmiertelnie poważnie, powiedział, że 17.00 to niedobra pora do gry w piłkę. No i jak mówił, tak grał... - komentuje piątkowy Super Express.

Przegląd Sportowy: Bramka Bułgarów jak zaczarowana

Nie da się wygrać, marnując tak doskonałe okazje, jakie mieli wczoraj wrocławianie. O największy ból głowy przyprawili wrocławską publiczność Piotr Ćwieląg i Piotr Celeban. Obaj mogli zostać bohaterami. Grali bardzo dobrze, ale z jednym, niestety piekielnie ważnym felerem - zmarnowali sytuacje, które - jeśli Śląsk odpadnie - będą nawiedzać ich w nocnych koszmarach jeszcze długo - zauważają dziennikarze Przeglądu Sportowego.

Fakt: Bułgarski mur zatrzymał Śląsk

Orest Lenczyk lubi na własnym polu karnym stawiać autobus, nawet ten przegubowy. Tym razem w polu karnym gości stała Lokomotywa. Śląsk bezbramkowo zremisował u siebie z Lokomotiwem Sofia i w rewanżu za tydzień, aby awansować bez rzutów karnych, będzie musiał strzelać gole - relacjonuje Fakt.

Polska The Times: Piłkarze Śląska walili głową w bułgarski mur

Początek spotkania wyglądał bardzo obiecująco. Po zmianie stron przewaga podopiecznych Oresta Lenczyka w posiadaniu piłki była przygniatająca - Dalej uważam, że to Śląsk jest faworytem dwumeczu - cytuje trenera Lokomotiwu dziennik Polska The Times.

LE: Legia pokonała Gaziantepspor dzięki dwóm nowym piłkarzom

Wszystko o meczu Śląsk - Lokomotiw  ?

Więcej o: