Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Liga Europejska. Żewłakow: Boi się tylko idiota

W czwartek Legia Warszawa zagra pierwszy mecz w III rundzie eliminacji Ligi Europejskiej. Czy podopieczni Macieja Skorży mają obawy przed rywalizacją z tureckim Gaziantepsporem? - Boi się tylko idiota - powiedział "Przeglądowi Sportowemu" Michał Żewłakow, obrońca Legii Warszawa. Relacja na żywo z meczu w Sport.pl od 20.

Najmocniejsze poglądy na Facebook.com/Sportpl ?

Pierwszy mecz sezonu o stawkę trener Legii Maciej Skorża nazywa najważniejszym w sezonie. Jeśli nie awansuje, jego pozycja może się zachwiać. Gdy wyeliminuje Gaziantepspor, dyskusja o dymisji może umilknąć.

- W Turcji czeka nas bardzo, bardzo, bardzo trudne zadanie. Jeśli zagramy na najwyższym poziomie, wykorzystamy cały swój potencjał i nie przestraszymy się rywala, jesteśmy w stanie awansować - mówi Skorża. - Z rywali, na których mogliśmy trafić, silniejsze było tylko francuskie Rennes - dodaje.

Czytaj zapowiedź meczu Gaziantepspor - Legia.

LE. Żewłakow o Gaziantepspor: to europejski średniak, ale są do przejścia

Skoro losowanie było tak trudne, to piłkarze Legii nie powinni czuć się przed czwartkowym meczem faworytami. Ale czy boją się rywala?

- Boi się tylko idiota. Jedyne, co można odczuwać, to niepewność. Adrenalina na pewno jest, bo przecież dopiero przepracowaliśmy okres przygotowawczy. Dwa ostatnie spotkania sparingowe pokazały, że coraz lepiej czujemy się nie tylko pod względem fizycznym, ale i piłkarskim. Trzeba teraz wykrzesać z siebie ten potencjał, który niewątpliwie mamy. Nie chciałbym, aby w czasie meczu przytrafiały nam się momenty dekoncentracji, żebyśmy opadali z sił, podupadała organizacja gry czy dyscyplina taktyczna. To ważne, szczególnie gdy gra się na boisku przeciwnika. Ewentualna chwila słabości może nas drogo kosztować - powiedział Michał Żewłakow "Przeglądowi Sportowemu".

W TV nie zobaczysz meczu Legii ?

Kto nie chce Arboledy w kadrze. Lista coraz dłuższa 

Więcej o: