Łatwiejsza droga Wisły do Ligi Mistrzów

To już pewne - mistrz Polski w 3. rundzie eliminacji będzie rozstawiony. Stało się tak dzięki korzystnym dla wiślaków rozstrzygnięciom w innych ligach.

Wcześniej Wisła była pewna rozstawienia tylko w II rundzie. By tak samo mogło być w kolejnej, nie mogła wypaść z grona 10 mistrzów kraju ustalanych według współczynnika klubowego UEFA. 10,183 punktu dawało jej dziewiąte miejsce. Wyprzedzić ją mogły Sparta Praga, Standard Liege i Levski Sofia, gdyby zdobyły mistrzostwo. Wszystkie te zespoły straciły jednak szanse na tytuł.

Wisłę mógłby jeszcze wyprzedzić mistrz Austrii. To jednak mało prawdopodobne, bo na kolejkę przed końcem Sturm Graz ma dwa punkty przewagi nad goniącymi go Red Bull Salzburg i pięć nad Austrią Wiedeń (ma mecz zaległy). Oba te kluby mają lepszy współczynnik od Wisły. Nawet gdyby tak się stało, to krakowianie i tak będą rozstawieni w trzeciej rundzie, bo zajęliby ostatnie miejsce wśród premiowanych drużyn.

Dzięki rozstawieniu w 3. rundzie Wisła nie trafi m.in. na Glasgow Rangers, FC Kopenhagę, Dinamo Zagrzeb, Maccabi Haifę i BATE Borysów. Ktoś z tej piątki może być jednak rywalem w dwumeczu decydującej o awansie do fazy grupowej. O ile oczywiście mistrz Polski dotrze tak daleko.

Wisła Kraków awansuje do Ligi Mistrzów ?

Więcej o: