Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Liga Mistrzów. Wenger wierzy w United

Trener Arsenalu Londyn Arsene Wenger wierzy, że piłkarze Manchesteru United są w stanie pokonać Barcelonę w finale Ligi Mistrzów. - Hiszpanie wyglądają na zmęczonych i taka szansa może już się nie powtórzyć - przyznał Francuz, dodając, że Alex Ferguson jest w jego opinii najlepszym menedżerem sezonu.

Wenger przyznaje, że Manchester United w finałowym starciu nie pozostaje bez szans i przypomina, że wielka Barcelona już w meczu z Arsenalem "była na kolanach".

Francuski szkoleniowiec, mimo nie najlepszych stosunków z sir Alexem Fergusonem docenia klasę ligowego rywala. Czerwone Diabły w przeciągu czterech lat trzykrotnie występowały w finale Ligi Mistrzów.

- Obserwuję Barcelonę od kilku tygodni i nigdy może nie być lepszego momentu, żeby z nimi wygrać. Wyglądają na zmęczonych, zaś United w ostatnich tygodniach są bardzo silni fizycznie. Odzyskanie świeżości zajmuje 3 tygodnie, nie jestem do końca pewien czy piłkarze Guardioli zdążą to zrobić. Dlatego daję Manchesterowi szansę - ocenił Wenger.

- Przewagą jest także to, że mecz zostanie rozegrany na Wembley. Barcelona będzie miała piłkę przez 70 procent czasu. W swoich 30 procentach Manchester będzie musiał być bardzo skuteczny, nieważne jaką taktykę wybiorą. Mam przeczucie, że Ferguson kompletnie zmieni na nich styl gry - dodał trener Arsenalu.

- Może to oznaczać dużą rolę Hernandeza. Wiem jak będzie grała Barcelona, MU pozostaje niewiadomą. Nie wiem co zdecyduje Ferguson, ale dla mnie on jest menedżerem sezonu. Zaprowadził swój zespół do finału Ligi Mistrzów, zdobył mistrzostwo kraju. Może być nim tylko Ferguson - zakończył Wenger.

Ferguson i Vidić najlepsi - Premier League  ?

Więcej o: