Liga Mistrzów. Real zaskarża Barcelonę

Zarząd Realu Madryt zdecydował się zaskarżyć FC Barcelonę do Komitetu Kontroli i Dyscypliny UEFA za niesportowe zachowanie jej piłkarzy podczas półfinałowego meczu Ligi Mistrzów. To odpowiedź na skargę Barcelony na trenera Królewskich Jose Mourinho, który po meczu powiedział, że sędziowie pomagają mistrzom Hiszpanii.

Zobacz bramki Messiego i czerwone kartki dla Pinto i Pepe na Zczuba.tv ?

"Po bezprecedensowej decyzji FC Barcelony, która złożyła skargę do Komitetu Kontroli i Dyscypliny UEFA na Jose Mourinho, Real Madryt jest zobowiązany do odpowiedzi i złożenia skargi na niesportowe zachowanie piłkarzy FC Barcelony, którzy przez cały mecz symulowali i prowokowali sędziego do popełnienia błędu. Doprowadziło to do niesłusznej decyzji o przyznaniu naszemu piłkarzowi Pepe czerwonej kartki" - brzmi oficjalne oświadczenie Realu.

"Zaskoczeniem jest, że te niesportowe zachowania i błędne decyzje sędziego spowodowały skargę na naszego trenera Jose Mourinho, który korzystał tylko z prawa do wolności wypowiedzi i wyjawił swoje obiekcje co do pracy sędziego. Jose Mourinho ma pełne poparcie Realu Madryt" - można przeczytać dalej.

MU - Barcelona w finale LM! Real nie został skrzywdzony!

Barcelona składa skargę na Mourinho

Barcelona złożyła skargę do UEFA na trenera piłkarzy Realu Madryt Jose Mourinho. Powodem są jego krytyczne uwagi pod adresem katalońskiego klubu, jego szkoleniowca Josepa Guardioli oraz arbitra środowego meczu Ligi Mistrzów Niemca Wolfganga Starka.

Barcelona wygrała w Madrycie 2:0. Real kończył spotkanie na Santiago Bernabeu w dziesiątkę, gdyż w 62. minucie czerwoną kartkę ujrzał Portugalczyk Pepe. Chwilę później arbiter odesłał na trybuny także Mourinho, który krytykował jego decyzje.

Na konferencji prasowej po meczu Jose Mourinho kilkukrotnie krytykował sędziego Wolfganga Starka i insynuował, że UEFA faworyzuje Barcelonę. Teraz departament prawny klubu zastanawia się, czy wystąpić w tej sprawie do Komisji Dyscyplinarnej UEFA - napisano w oświadczeniu "Dumy Katalonii"

Nie Messi, Puyol, Affelay, ale Guardiola największym bohaterem meczu z Realem!

Co powiedział Mourinho?

- Co powiedziałem do sędziego? Nic tylko się śmiałem. Jeśli powiem teraz co naprawdę myślę, moja kariera będzie skończona. Zastanawiam się tylko, dlaczego? Do końca życia będę zadawał sobie to pytanie i mam nadzieję, że pewnego dnia znajdę odpowiedź. Dlaczego w tym wyrównanym meczu, zrobił to co zrobił? Ale on nam nie odpowie, pójdzie sobie do domu i nie będzie musiał nikomu na nic odpowiadał - powiedział po meczu Portugalczyk.

- Pojedziemy tam dumni, bez Pepe, który nic nie zrobił. Bez Ramosa, który nic nie zrobił. No i bez trenera, który nie będzie mógł prowadzić zespołu z ławki. Jeśli strzelimy tam bramkę, oni nas rozszarpią - dodał.

Zobacz zdjęcia z meczu Real Madryt - FC Barcelona

 

Kłótnia piłkarzy Realu i Barcelony w I połowie meczu w półfinale Ligi MistrzówKłótnia piłkarzy Realu i Barcelony w I połowie meczu w półfinale Ligi Mistrzów AP/Manu Fernandez

 

Słuszna czerwona kartka dla Pepe? 

Więcej o: