Liga Mistrzów. Mourinho: Wstydziłbym się na miejscu Guardioli

- Gdybym był na jego miejscu, wstydziłbym się wygrać Ligę Mistrzów w taki sposób. Wygrał to po skandalu na Stamford Bridge. W tym roku wygra kolejne trofeum, tym razem po skandalu na Bernabeu. - powiedział na konferencji prasowej Jose Mourinho. Jego Real Madryt przegrał w pierwszym meczu półfinałowym z Barceloną 0:2.

Mourinho został wyrzucony na trybuny w 62. minucie, chwilę po tym jak sędzia pokazał czerwoną kartkę Pepe z brutalny faul na Danim Alvesie. Na boisku wywiązała się kolejna przepychanka pomiędzy piłkarzami obu drużyn, a Portugalczyk zaczął ironicznie klaskać po decyzji arbitra, do sędziego technicznego powiedział "dobra robota".

Co powiedziałem do sędziego? Nic, tylko się śmiałem. Jeśli powiem teraz co naprawdę myślę, moja kariera będzie skończona. Zastanawiam się tylko, dlaczego? - powiedział Mourinho.

- Josep Guardiola jest świetnym trenerem, naprawdę świetnym. Ale gdybym był na jego miejscu, wstydziłbym się wygrać Ligę Mistrzów w taki sposób. Wygrał to po skandalu na Stamford Bridge. W tym roku wygra kolejne trofeum, tym razem po skandalu na Bernabeu - mówił dalej.

UEFA wszczęła postępowanie dyscyplinarne przeciwko Mourinho za wypowiedzi podczas konferencji prasowej oraz zachowanie w trakcie spotkania. Zarówno Portugalczyk jak i klub mogą spodziewać się surowych kar.

Więcej o: