El Clasico. Prasa hiszpańska: "Messi wykonuje wyrok na 10-ciu", "Messi jest cholernym mistrzem"

PRZEGLĄD PRASY. W środę w 1/2 finału Ligi Mistrzów Bacelona pokonała Real Madryt 2:0. Obie bramki strzelił Leo Messi. Hiszpańska i katalońska prasa dzień po El Clasico chwali świetną grę Argentyńczyka - "Dwa gole Messiego przybliżyły Barcelonie Wembley", "Dzięki bramkom Messiego Barca jedną nogą w finale".

Fenomenalny Messi rozbroił Real ?

Zobacz obie bramki Messiego, a także czerwoną kartę dla Pinto i Pepe na Zczuba.tv >

Marca: Messi rządził na boisku

"Dwa gole Leo Messiego sprawiły, że Barceolna jest jedną nogą w finale na Wembley. Geniusz Argentyńczyka zabił marzenia Realu o zwycięstwie, Realu, który grał w 10. Mecz wyglądał jednostronnie, Real nie miał recepty, którą udało mu się znaleźć podczas Pucharu Króla. Co ciekawe madrytczycy zaczęli grać lepiej za sprawą Adebayora, który zmienił Oezila. To nic nie dało, ponieważ, po wydaleniu z boiska Pepe, Barca postanowiła dokonać egzekucji. Katem po raz kolejny stał się Messi. Ten scenariusz powtarza się za każdym razem."

AS: Za dużo dla 10

"Niesprawiedliwe wyrzucenie z boiska Pepe sprawiło, że Bacelona jest już jedną nogą w finale.(...)Opuszczając wczoraj boisko niemiecki sędzia Stark dołączył do galerii potworów Realu Madryt.(...)Prawdą jest jednak, że grając nawet z Pepe Real nie grał o zwycięstwo, a o korzystny bezbramkowy remis z Barceloną pełną inicjatywy. Można gdybać, co by było, gdyby Pepe został na boisku, ale logicznie rzecz biorąc wszystko zmierzało ku remisowi."

El Mundo Deportivo: Jedną nogą na Wembley

"Przed wczorajszym meczem wszyscy bacznie śledzili wypowiedzi obu trenerów. Wymianę zdań między Mourinho a Guardiolą mimo tego, że obaj panowie za sobą nie przepadają, cechowało pewnego rodzaju opanowanie. Na boisku nie miało ono jednak odzwierciedlenia."

Zobacz zdjęcia z półfinału Ligi Mistrzów:

 

Sport: Messi jest "cholernym mistrzem"

"Dwa gole Messiego sprawiły, że Barcelona jest bardzo blisko gry w finale na Wembley. Real grając wdziesięciu nie zdołał zatrzymać najlepszego piłkarza świata. Argentyńczyk po raz kolejny pokazał, kto rządzi w świecie piłki nożnej. Bez wątpienia trzecie z czterech El Clasico w ostatnim czasie, było najgorętsze. Również za sprawą przedmeczowej wymiany zdań w prasie, która wpłynęła na mecz. Wniosek z boiska płynie jeden: to Barca jest w grze, Real musi poczekać na swój czas."

El Pais: Piłka po stronie Barcelony

"W kolejnym klasyku pełnym intryg i alibi na przyszłość dla niektórych, piłka nożna była domeną Barcelony, a chwała należy się Messiemu. Madryt znowu wydawał się ściśnięty i nieposkładany. Barca zagrała natomiast z rozmachem i determinacją. Real na długo zanim sędzia wyrzucił z boiska Pepe, pokazał, że jego gra nie przyćmiewa tej Katalończyków."

Dwie czerwone kartki, bójka - brutalne El Clasico >