Liga Mistrzów. Angielska prasa: "Rooney wskazał drogę na Wembley"

PRZEGLĄD PRASY. We wtorek, w 1/2 finału Ligi Mistrzów Manchester United pokonał 2:0 Schalke 04 i jest o krok od finału rozgrywek. Angielska prasa nie szczędzi pochwał Waynowi Rooneyowi: "Rooney wskazał drogę na Wembley" - pisze The Times "Rooney zniszczył słabe Schalke" - dodaje The Independent.

Manchester United jedną nogą w finale ?

The Times: "Rooney wskazał drogę na Wembley"

"Ukochany syn Manchesteru United zagrał wspaniały mecz, czym usunął w niepamięć swoje głupie zachowanie podczas meczu na mundialu w 2006 roku z Gelsenkirchen [przyp. red. w 1/4 finału Rooney kopnął w krocze Carvalho. Za to zachowanie został usunięty z boiska]. Sir Alex Fergudon ogłosił to spotkanie najlepszym w rozgrywkach europejskich pucharów odkąd prowadzi Manchester."

Zobacz bramki z mecze Schalke 04 - Manchester United na Zczuba.tv ?

The Independent: "Rooney zniszczył słabe Schalke i przybliżył finał"

"W Lidze Mistrzów przez ostatnie 18 lat sir Alexowi Fergusonowi przytrafiło się prawie wszystko. Nigdy jednak w półfinale nie miał okazji zmierzyć się z tak straszną drużyną jak Schalke, które we wtorek grało z gracją niemieckiej kiełbaski w bułce. Manchester nie popełnił żadnego błędu i w świetnym stylu wbił przeciwnikom dwie bramki, zanim zegar pokazał 70. minutę spotkania."

Daily Mail: "Rooney i Gigs prawie zapewnili finał"

"Sir Alex Ferguson powiedział, że jego piłkarze nigdy się nie poddają, a wczoraj pokazali ogromną determinację i hart ducha, aby pokonać Schalke. Jedynym piłkarzem, który sprawił nie lada kłopot Manchesterowi United był Manuel Neuer. Co do reszty, nie pokazali zbyt wiele. "Czerwone Diabły" zagrały natomiast świetnie, kontrolując grę w stylu Barcelony."

Guardian: "Giggs i Rooney dają łatwe zwycięstwo nad Schalke"

"Manchester United pokazał ambicję w meczu z Schalke, która wykraczała daleko poza zwycięstwo w tym meczu. Jeśli podopieczni sir Alexa Fergusona zwyciężą w rewanżu, będzie to 3 finał Ligi Mistrzów w ciągu 4 lat."

"To najlepszy występ bramkarza, jaki pamiętam" - Alex Ferguson ?

Więcej o: