Liga Mistrzów. Niemieckie media: Schalke upokorzyło Inter

PRZEGLĄD PRASY. To był niesamowity, pełen błyskotliwości, gigantyczny piłkarski wieczór - emocjonują się niemieckie gazety po sensacyjnym zwycięstwie Schalke nad Interem. Tak się zapisuje w historii piłki nożnej - zgodnie przyznają wszystkie tytuły, dumne z pomszczenia Bayernu Monachium.

Relacja z meczu Inter - Schalke

To był niesamowity, pełen błyskotliwości, gigantyczny piłkarski wieczór. Schalke zapisało się w historii piłki nożnej. Dziś jest praktycznie w półfinale Ligi Mistrzów, gdzie zmierzy się ze Manchesterem bądź Chelsea. Europejski gigant został zaskoczony przez Niemców, choć powinien wygrać 4:0... - czytamy w Bildzie.

Inter skompromitował się z Schalke. Ale jest w stanie odrobić straty!

Dziennik zachwyca się nie tylko okazałym zwycięstwem Schalke, ale także pięknym golem Stankovica z 1 minuty. "Wspaniały! Genialny! Wielki! - takie określenia padają na łamach gazety, która z dumą zauważa, że to Schalke, a nie wielki Bayern wyrzuca Inter z Ligi Mistrzów.

Welt: Schalke upokorzyło obrońców tytułu

Gazeta nazywa wtorkowy wieczór "drugim cudem na San Siro" (pierwszy miał miejsce w 1997 w finale Pucharu UEFA). Zwycięstwo Niemców jest sensacją, czego nie kryją także piłkarze. - Muszę najpierw zrozumieć co się stało, takie rzeczy nie zdarzają się codziennie - przyznaje na łamach Welta zdobywca pierwszej bramki dla gości Joel Matip.

Sueddeutsche Zeitung: Nie ma mowy, Inter!

Po sensacyjnym zwycięstwie 5:2 w Mediolanie Schalke jest prawie pewne udziału w półfinale Ligi Mistrzów. Tworzy wielką historię piłki nożnej gromiąc najbardziej utytułowany klub poprzedniego sezonu. To była szalona noc - pisze Sueddeutsche Zeitung.

Frankfurter Allgemeine: Magiczna noc Schalke

To był mecz, którego nikt nie zapomni. Inter po 25 sekundach prowadził 1:0, ale w drugiej połowie Schalke doprowadziło go do ruiny. Tak złego początku nawet najwięksi pesymiści nie mogli sobie wyobrazić, później jednak obrona nie zawodziła. Graliśmy odważnie w ataku, by po przerwie doprowadzić Inter do katastrofy - relacjonuje dziennik, opisując szczegółowo mecz.

Włoska prasa: Co za bałagan, Inter ?