Liga Mistrzów. Ralf Rangnick: To najwspanialszy mecz w karierze

- To najwspanialszy mecz w mojej karierze trenerskiej. Ale na myślenie o rywalu w półfinale jest jeszcze za wcześnie. Póki co, nie awansowaliśmy - powiedział po wygranym 5:2 meczu w Mediolanie z Interem trener Schalke Ralf Rangnick.

Zobacz gole z wtorkowych meczów na Z czuba.tv ?

- Trzeba pamiętać, że czeka nas rewanż, nawet jeśli ten wynik daje nam duży komfort. Zdawaliśmy sobie sprawę, że nie możemy przez cały mecz się bronić, bo może nam być trudno osiągnąć dobry wynik. Chcieliśmy strzelić gola. Ustawiłem zespół ofensywnie i za każdym razem, gdy byliśmy przy piłce, stwarzaliśmy zagrożenie pod bramką - powiedział trener gości w rozmowie z telewizją Sat 1.

Bramkarz Schalke Manuel Neuer cieszył się równie mocno. - Powiedzieć, że jestem przeszczęśliwy to za mało. Pokonaliśmy Inter na ich boisku, strzeliliśmy pięć goli. Wciąż trudno mi w to uwierzyć, tym bardziej, że zaczęliśmy bardzo źle [Schalke straciło gola już w 1. minucie - red.]. Szybko się otrząsnęliśmy. Wiedzieliśmy, że w meczu z Interem wszystko jest możliwe, po tym, gdy przegrali w weekend z Milanem 0:3. Oni nie lubią grać przeciw drużynom, grającym ofensywny futbol - powiedział po meczu.

- Trudno coś powiedzieć po takiej klęsce. Świetnie zaczęliśmy i nie mogłem przypuszczać, że tak to się skończy - przyznał po meczu trener Interu Leonardo. - Dwa gole stracone po przerwie zdecydowały o naszej porażce. Zostaliśmy ukarani. Czy mamy problemy z kondycją? Zabrakło nam w tym meczu równej dyspozycji przez 90 minut, ale to nie tylko zmęczenie. O takich klęskach nigdy nie decyduje jeden czynnik - powiedział.

Czytaj relację z meczu Inter - Schalke ?

Więcej o: