Liga Mistrzów. Chelsea - Manchester w ćwierćfinale!

Mecz Chelsea Londyn z Manchesterem United będzie najciekawszą potyczką w 1/4 finału Ligi Mistrzów. Faworyt rozgrywek - FC Barcelona rozegra dwumecz z Szachtarem Doniech, natomiast Real Madryt trafił na debiutanta, Tottenham Hotspur. Pierwsze mecze zostaną rozegrane piątego i szóstego kwietnia.

Prześledź relację z losowania na Zczuba.pl ?

Największe emocje wywołuje dwumecz pomiędzy Manchesterem United a Chelsea. Oba zespoły spotkały się niedawno w Premier League. Drużyna z Londynu, choć przegrywała 0:1, potrafiła strzelić dwa gole i przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Mimo tego to Czerwone Diabły lepiej spisują się w lidze i to ekipa Fergusona będzie faworytem tej potyczki.

 

Barcelona była najbardziej niepożądanym rywalem przed piątkowym losowaniem par 1/4 finału piłkarskiej Ligi Mistrzów. Większość uczestników tej fazy nie chciała trafić na zespół uważany za faworyta rozgrywek. Los skojarzył z ekipą Guardioli Szachtar Donieck. Warto zaznaczyć, że zespół z Ukrainy od ponad trzech lat nie przegrał na własnym boisku w Lidze Mistrzów. Mający w składzie wielu świetnych Brazylijczyków, Szachtar nie będzie chłopcem do bicia.

 

- Myślę, że dla wszystkich w Hiszpanii byłoby lepiej, gdyby te dwie drużyny [Real i Barcelona - przyp. red.] spotkały się później niż w ćwierćfinale Ligi Mistrzów - podkreślił dyrektor generalny Realu Jorge Valdano. Królewscy będą walczyć o półfinał z debiutantem - Tottenhamem Hotspur. Jeżeli Cristiano Ronaldo i spółka wyeliminują londyńczków, być może będą mieli szansę skonfrontować swoje siły z Barceloną.

Po losowaniu LM: zanosi się na Gran Derbi w półfinale i finał bez drużyn z jednego kraju Pary ćwierćfinału Ligi Mistrzów (5/6 kwietnia i 12/13 kwietnia):

Real Madryt - Tottenham Hotspur

 

Chelsea Londyn - Manchester United

 

FC Barcelona - Szachtar Donieck

 

Inter Mediolan - Schalke 04 Gelsenkirchen

Pary półfinału Ligi Mistrzów (26/27 kwietnia i 3/4 maja):

Inter Mediolan/Schalke 04 Gelsenkirchen - Chelsea Londyn/Manchester United

 

Real Madryt/Tottenham Hotspur - FC Barcelona/Szachtar Donieck

 

Pary 1/4 LM "na papierze". Ciekawe rzeczy...

 

Liga Mistrzów - odwiedź specjalny dział Sport.pl ?