Liga Mistrzów. Piękny gest piłkarzy Realu i Lyonu

Po meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów pomiędzy Olympique Lyon i Realem Madryt, piłkarze obu drużyn założyli koszulki, wspierającego francuskiego zawodnika Barcelony Erica Abidala, który w czwartek przejdzie operację wycięcia raka wątroby. Piłkarze chcieli swój gest wykonać przed meczem, ale nie zgodziła się na to UEFA.

Zobacz bramki z Ligi Mistrzów! ?

We wtorkowy wieczór piłkarskim światem wstrząsnęła informacja, że Eric Abidal, podstawowy piłkarz Barcelony, przejdzie operację wycięcia guza na wątrobie. W środę oficjalnie potwierdzono, że chodzi o nowotwór.

Dramat Francuza poruszył także zawodników rywalizującego z Barceloną o mistrzostwo Hiszpanii Realu. - Cóż za smutna wiadomość, guz wątroby. Módlmy się za niego, niech Bóg cię błogosławi - mówił Kaka.

Nieugięta UEFA

Gracze "Królewskich" chcieli dodatkowo zamanifestować swoje wsparcie, wychodząc na mecz z Lyonem w specjalnych koszulkach. Nie wyszli, bo nie zgodziła się UEFA , która zabrania umieszczania na koszulkach haseł zawierających emocjonalny przekaz. Oba kluby miały nadzieję, że federacja złagodzi regułę w szczególnej sytuacji, ale do tego nie doszło.

Gest po meczu

Piłkarze Lyonu i Realu nie zrezygnowali jednak ze swojego gestu. Zaraz po końcowym gwizdku założyli białe koszulki z hasłem 'Animo Abidal' co można przetłumaczyć jako 'Odwagi Abidal'. Hasło 'Forza, Abidal!' pojawiło się także na tablicy wyników.

Mourinho zdjął klątwę z Realu ?

Więcej o: