Liga Mistrzów. Piłkarze Realu wspierają Abidala. UEFA zabrania

Piłkarze Realu Madryt, wielkiego rywala Barcelony, życzą obrońcy katalońskiej drużyny szybkiego powrotu do zdrowia. 31-letni Eric Abidal przejdzie w czwartek operację. Wykryto u niego raka wątroby.

Najlepszy serwis o Lidze Mistrzów na Sport.pl ?

- Cóż za smutna wiadomość, guz wątroby! Módlmy się za niego! Niech Bóg cię błogosławi! - oświadczył brazylijski piłkarz Realu Madryt Kaka. Jego kolega z drużyny Cristiano Ronoldo na Twitterze dołączył się do życzeń szybkiego powrotu do zdrowia. "Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze i wkrótce wróci na boisko" - napisał Portugalczyk.

Piłkarze Realu dołączyli się do życzeń ze wszystkich stron futbolowego świata. Operacja reprezentanta Francji miała początkowo odbyć się w piątek, ale ją przyspieszono. - Barcelona w stu procentach popiera Erica. zdrowie jest ważniejsze niż cokolwiek innego. Abi, Barca cię kocha! - powiedział rozemocjonowany prezes katalońskiego klubu Sandro Rosell.

Piłkarze Realu i Olympique Lyon planowali w środowym meczu Ligi Mistrzów wyjść na boisko w koszulkach wspierających Francuza. Nie wyjdą, bo nie zgodziła się UEFA, która zabrania umieszczania na koszulkach haseł zawierających emocjonalny przekaz. Oba kluby miały nadzieję, że federacja złagodzi regułę w szczególnej sytuacji, ale do tego nie doszło.

Przyspieszona operacja Erica Abidala ?

Więcej o: