Liga Mistrzów. Szczęsny zerwał ścięgno w palcu

Ależ pech Wojciecha Szczęsnego! W 19 minucie rewanżowego meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów z FC Barceloną bramkarz Arsenalu poczuł ból i nie mógł kontynuować gry. Z szatni zadzwonił do swojego ojca Macieja i powiedział, że zerwał ścięgno w palcu. W jego miejsce wszedł Manuel Almunia.

Zczuba.tv: Zobacz jak Szczęsny doznał kontuzji ?

W 19. minucie meczu Wojciech Szczęsny, łapiąc strzał z rzutu wolnego Daniego Alvesa, nagle poczuł ból. Polak nie mógł kontynuować gry, ale żadna z powtórek telewizyjnych nie wyjaśniła, co mogło być przyczyną kontuzji. Prawdopodobnie chodzi o jeden z palców bramkarza Arsenalu.

Z szatni Szczęsny zadzwonił do swojego ojca Macieja i powiedział, że zerwał ścięgno w palcu, stracił w nim czucie nie mógł go zgiąć. Na razie nie wiadomo na ile będzie pauzował i jak poważny jest uraz.

W pierwszym meczu Arsenal wygrał u siebie 2:1, a Szczęsny zagrał dobry mecz, kilka razy powstrzymywał ataki gwiazd Barcelony.

W miejsce kontuzjowanego Szczęsnego wszedł Manuel Almunia. Drugi polski bramkarz Arsenalu Łukasz Fabiański także jest kontuzjowany - leczy poważny uraz barku i do końca sezonu nie zagra.

Arsenal ma ostatnio pecha do kontuzji - lekarze klubu z Londynu "za pięć dwunasta" postawili na nogi Holendra Robina van Persie, urazy leczą Theo Wallcott i Song.

Ojciec Wojciecha, Maciej Szczęsny to były bramkarz reprezentacji Polski. Z czterema klubami, Legią Warszawa, Widzewem Łódź, Polonią Warszawa i Wisłą Kraków sięgał po mistrzostwo Polski.

Zobacz bramki z wtorkowych meczów Ligi Mistrzów ?