Liga Mistrzów. Maxwell: Szczęsny ma duży talent, mógłby grać w Barcelonie

PRZEGLĄD PRASY: - Myślę, że Szczęsny mógłby bronić barw Barcelony - powiedział przed meczem przeciwko Arsenalowi obrońca drużyny Pepa Guardioli Maxwell. Relacja Z czuba i na żywo z meczu Arsenal - Barcelona od godziny 20:15 na Sport.pl

Przed rewanżowym spotkaniem 1/8 finału Ligi Mistrzów pomiędzy Arsenalem a Barceloną, wielu zastanawia się, czy Wojciech Szczęsny podoła wyzwaniu zatrzymania największych gwiazd światowego futbolu na czele z Leo Messim. Obrońca Barcelony Maxwell uważa, że mimo młodego wieku, polski bramkarz nie jest słabym punktem swojego zespołu. Defensor wspomina pierwszy mecz pomiędzy obiema drużynami, w którym Szczęsny pokazał się z bardzo dobrej strony.

- Zagrał świetny mecz. Mieliśmy kilka dobrych sytuacji, a on popisał się znakomitymi interwencjami. Bardzo dobrze wykonał swoją pracę. Myślę, że wykorzystał daną mu szanse i przekonał do siebie bardzo wiele osób. Na pewno ma duży talent - stwierdził w wywiadzie dla Przeglądu Sportowego 30-letni obrońca, który we wtorek powinien znaleźć się w wyjściowym składzie Blaugrany.

Czy Szczęsny mógłby stanąć między słupkami bramki Barcelony? Maxwell nie ma co do tego żadnych wątpliwości. - To zależy od trenera, on podejmuje takie decyzje, ale myślę, że tak. Zresztą nie tylko on, ale wielu piłkarzy Arsenalu posiada ogromny potencjał i talent, by grać w największych klubach w Europie.

Talent, charyzma... - Dowhań o Szczęsnym ?

Więcej o: