Liga Mistrzów. Lucescu: Jesteśmy lepsi taktycznie

Trener Szachtara Donieck Mircea Lucescu jest przekonany, że jego drużyna będzie lepiej zorganizowana podczas meczu 1/8 Ligi Mistrzów przeciwko AS Romie. Relacja od 20:45 nasport.pl .

Zapowiedź meczu AS Roma - Szachtar Donieck

- To trudne grać w tak ważnym meczu po dwumiesięcznej przerwie. Ostatni raz w oficjalnym meczu graliśmy z Bragą 8 grudnia (Szachtar wygrał 2:0 - red.). Wtedy byliśmy w dobrej formie, a teraz jest wielka niewiadoma. Tak długa przerwa zwykle nie wpływa pozytywnie na zespół - mówi przed meczem z Romą Mircea Lucescu.

- W ostatnim miesiącu przygotowywaliśmy się w Dubaju i Hiszpanii. W drugiej części przygotowań widziałem już w zespole podobną grę jak w meczu z Bragą. Po zgrupowania byliśmy przez jakiś czas w Doniecku. Przybycie do Rzymu było dla nas szokiem ze względu na temperaturę. Na Ukrainie było 12 stopni mrozu, a tutaj jest 11 stopni powyżej zera - dodaje rumuński szkoleniowiec.

- Obserwowałem ostatnie mecze Romy. Nie są w zbyt dobrej formie, nie wygrali od trzech spotkań. Wiem, że będziemy lepiej od nich zorganizowani taktycznie. Musimy jednak pamiętać, że to jest dwumecz i w razie czeka pozostanie nam rewanż w Doniecku - kończy.

Jordan obrażał Gennaro Gattuso

Więcej o: