Liga Mistrzów. Tottenham wygrywa w Mediolanie. Milan sparaliżowany

- Chciałbym na San Siro osiągnąć taki wynik, by mieć o co grać w rewanżu - powiedział przed meczem trener Tottenhamu Harry Redknapp. Bez Garetha Bale'a, cel zrealizował. Jego drużyna pokonała Milan 1:0.

Walijczyk, który jesienią wstrząsnął Interem Mediolan, nie mógł zagrać z powodu kontuzji pleców, ale okazało się że nie jest potrzebny, by Tottenham ograł drużynę z Mediolanu. Włoscy kibice, którzy pamiętają rajdy Bale'a, obejrzeli dziesięć minut przed końcem meczu podobną akcję w wykonaniu Aarona Lennona, który przebiegł trzydzieści metrów, uciekł próbującemu go zatrzymać za wszelką cenę Mario Yepesowi i podał do niepilnowanego Petera Croucha. Napastnikowi pozostało tylko kopnąć do pustej bramki.

W pierwszej połowie londyńczycy sparaliżowali Milan, któremu nie pozwalali na rozegranie piłki w środku boiska. Każdy piłkarz z Mediolanu, który otrzymywał podanie na połowie Tottenhamu, od razu miał obok siebie rywala. Pierwszy strzał mediolańczy oddali dopiero w 32. minucie. Pierwszy celny w drugiej połowie. Gdy trzeba było, świetnie bronił bramkarz gości Heurelio Gomes, który dwa razy wybijał z linii strzał Yepesa.

Trener Massimiliano Allegri dopiero w przerwie ściągnął z boiska bezproduktywnego Clarence'a Seedorfa i wprowadził Alexandre Pato. Wcześniej z konieczności musiał zmienić uderzonego w głowę bramkarza Christiana Abbiatiego. To pomogło, ale nie na tyle by wyrównać. Sfrustrowani gospodarze kłócili się z rywalami, a Gennaro Gattuso, czego nie zauważył sędzia, uderzył asystenta trenera Tottenhamu. W ostatniej minucie Ibrahimović trafił do siatki przewrotką, sędzia nie uznał gola, bo wcześniej Szwed faulował obrońcę.

Tak rozzłościło to Gattuso, że wywołał po końcowym gwizdku awanturę, w której wzięli udział piłkarze obu drużyn i niewykluczone, że pomocnika Milanu czeka kara ze strony UEFA. W rewanżu i tak nie zagra z powodu otrzymanej we wtorek żółtej kartki.

W drugim wtorkowym meczu Valencia zremisowała z Schalke1:1. Gola dla gości zdobył Raul. Były napastnik Realu Madryt strzelił 71. gola w europejskich pucharach i jest rekordzistą jeśli chodzi o takie trafienia.

Valencia remizuje z Schalke. Rekord Raula ?