Liga Mistrzów. Wielkie nerwy w Mediolanie. Karygodne zachowanie Gattuso

Milan przegrał z Tottenhamem w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów 0:1 Spotkanie pełne przepychanek i niesportowych zachowań kilkukrotnie było przerywane z powodu bójek. Najbardziej iskrzyło na linii Gattuso - Crouch.

Zobacz skandaliczne zachowanie Gattuso na Z Czuba.tv

Przepychanki rozpoczęły się w drugiej połowie, kiedy bijący głową w mur Milan nie mógł przełamać twardej defensywy Anglików. W 57. minucie meczu Flamini bardzo ostro sfaulował Corlukę, który po tym wejściu musiał opuścić boisko. Wstawili się za nim koledzy z Van der Vaartem na czele. Rozpoczęły się przepychanki, w której brało udział większość zawodników oraz członków sztabu Tottenhamu. Gattuso popchnął przy linii bocznej jednego z trenerów londyńczyków, Joe Jordana. Za brutalny faul sędzia ukarał Flaminiego tylko żółtą kartką.

Gatusso szczególnie upodobał sobie w tym meczu Petera Croucha. "Jeżeli Crouch i Gattuso nie przestaną wkrótce się zaczepiać, trącać i podszczypywać, mogą tak się przyzwyczaić, że po meczu będzie im tego bardzo brakować" - relacjonował starcia serwis Zczuba.pl. Włoski pomocnik w 77. minucie dostał żółtą kartkę po brutalnym faulu na przeciwniku.

Sytuację na boisku jeszcze bardziej podsyciła nieuznana w ostatnich minutach bramka Ibrahimovica. Sędzia zakończył spotkanie, a piłkarze obu drużyn kolejny raz zaczęli się przepychać. Nie wytrzymał Gatusso, który drugi raz odepchnął Jordana schodząc do szatni, za co prawdopodobnie czeka go kara ze strony UEFA. Za otrzymaną wcześniej żółtą kartę w rewanżu w Londynie i tak nie wystąpi.