Liga Mistrzów. Redkanpp: Bale nie zagra z Milanem

Tottenham przystąpi do swojego pierwszego spotkania w Lidze Mistrzów z Milanem poważnie osłabiony. Jak poinformował menedżer ?Kogutów? Harry Redknapp, na San Siro z powodu kontuzji nie wystąpi najskuteczniejszy strzelec londyńczyków w tych rozgrywkach - Gareth Bale.

Już od dłuższego czasu pomocnik Tottenhamu zmaga się z kontuzją pleców. Z powodu urazu nie wystąpił w sobotnim spotkaniu z Sunderlandem, ale kibice mieli nadzieje, że dzięki temu zdąży wyleczyć się na arcyważne spotkanie 1/8 finału z mediolańczykami.

- Z jego zdrowiem nie jest tak źle, ale nie będzie jeszcze w stanie wystąpić we wtorkowym meczu - powiedział Redknapp. Nasi lekarze już się nim zajęli i musiał przyjąć zastrzyk znieczulający. Podobny problem z plecami ma Peter Crouch, ale w jego przypadku wszystko jest w porządku, tak naprawdę jego uraz gorzej wygląda na zdjęciu - oznajmił trener "Kogutów".

Nieobecność Bale'a będzie dla angielskiego zespołu ogromnym osłabieniem. Fani londyńczyków liczyli z pewnością na powtórkę jego występu na San Siro z meczu grupowego przeciwko Interowi. W przegranym 3:4 spotkaniu z mistrzami Włoch, Bale'a popisał się klasycznym hat-trickiem i pomimo porażki był bohaterem tamtego wieczoru.

- Wszyscy widzieliśmy co Gareth zrobił z Interem, sterorryzował ich i to musi tkwić również w głowach graczy Milanu. Każdy we Włoszech interesuje się teraz zdrowiem Bale'a. Kiedy tam byłem wszyscy pytali mnie: "Czy Bale jest zdrowy? Czy Bale jest zdrowy?"Gdyby grał, z pewnością wystraszyłby ich na śmierć - powiedział Redknapp.

Pierwsze spotkanie pomiędzy Milanu z Tottenhamem odbędzie się w najbliższy wtorek. Rewanż 9 marca w Londynie.

Milan też poważnie osłabiony. Kontuzja rozgrywającego ?

Więcej o: