Kontuzja Dudka. Szczęka złamana. Operacja w ciągu doby

Po urazie jakiego Jerzy Dudek doznał w meczu Ligi Mistrzów Real - Auxerre czeka go sześć tygodni przerwy. Uszkodzona w środowym meczu szczęka zostanie zoperowana w ciągu doby - podaje oficjalna strona hiszpańskiego klubu.

Zobacz jak Jerzy Dudek nabawił się kontuzji na Zczuba >

Polski bramkarz, który zastąpił w bramce Realu Ikera Casillasa, zakończył spotkanie Ligi Mistrzów z francuskim Auxerre w ostatniej minucie pierwszej połowy. Murawę opuszczał z uszkodzoną szczęką. Był to efekt zderzenia z pędzącym na bramkę Roy'em Contoutem. Golkiper Realu natychmiast został przetransportowany do szpitala Sanitas La Moraleja.

Tam przeszedł serię badań RTG i tomografię. Zdjęcia wykazały złamanie szczęki. Bramkarza czeka około sześć tygodni przerwy - w zależności od wyników operacji górnej części szczęki, jaką ma przejść w ciągu doby.

Katastrofalna środa mogła być dla Dudka wielkim świętem. Tego wieczoru Polak popisywał się świetnymi interwencjami a jego Real wygrał ostatecznie 4:0 (po hat tricku Benzemy). Wprawdzie Królewscy byli już pewni awansu do 1/8 finału, ale Polak potwierdził, że jest w stanie godnie zastąpić Casillasa. Było to dla niego pierwsze spotkanie Ligi Mistrzów od kiedy Real prowadzi Jose Mourinho.

Na następną szansę trzeba będzie sporo poczekać. O ile Królewscy awansują do kolejnej rundy. Kto będzie ich rywalem dowiemy się 17. grudnia. Wśród kandydatów są: Inter Mediolan (grupa A), Lyon (B), FC Kopenhaga (D), Roma (E), Marsylia (F), Arsenal (H). Pierwsze mecze tej fazy zostaną rozegrane w terminach 15 - 16 i 22 - 23 lutego. Rewanże 8 - 9 i 15 - 16 marca.

Specjalne materiały Sport.pl - zdjęcia, wideo, rankingi POLECAMY!