Liga Mistrzów. Arsenal pokonał Partizana

Arsenal Londyn pewnie pokonał Partizana Belgrad 3:1, czym zapewnił sobie awans do fazy pucharowej Ligi Mistrzów. Łukasz Fabiański nie zawinił przy straconej bramce i popisał się kilkoma bardzo udanymi interwencjami.

Gospodarzy na prowadzenie wyprowadził Robin van Persie, który w 30. minucie bardzo pewnie wykorzystał rzut karny po faulu na nim samym. Arsenal miał później jeszcze kilka okazji, jednak nie wykorzystali ich Theo Walcott i Samir Nasri.

W 52. minucie te sytuacje zemściły się na gospodarzach, gdy obrońcy "Kanonierów" zostawili Brazylijczykowi Cleo zbyt wiele miejsca w polu karnym. Jego strzał zablokował jeszcze Sebastien Squillaci, przez co tak zmienił tor lotu piłki, że Fabiański nie miał szans na wybronienie tej piłki.

Arsenal zdołał się jednak podnieść i odpowiedzieć dwoma skutecznymi ciosami. Najpierw w 73. minucie Walcott strzałem z woleja, z bardzo ostrego kąta nie dał szans Stojkoviciowi, a cztery minuty później Samir Nasri po efektownej wymianie piłki z Songiem, dobił rywali.

Arsenal wygrał z Partizanem - relacja Z czuba i na żywo ?