Liga Mistrzów. Real wyczyścił się z kartek

Na sześć dni przed meczem z Barceloną Real Madryt w świetnym stylu rozbił Ajax 4:0. ?Królewscy? kończyli mecz w dziewiątkę, bo czerwone kartki dostali Xabi Alonso i Sergio Ramos. Hiszpanie podejrzewają, że zrobili to celowo.

"Marca" twierdzi, że na pomysł wpadł trener Jose Mourinho. Na zdjęciach widać, jak trener na ławce rezerwowych konsultuje się z asystentem i rozmawia z Jerzym Dudkiem. Po chwili rezerwowy bramkarz podbiegł do Ikera Casillasa i szepnął mu coś do ucha. Ten przekazał informację Sergio Ramosowi. Chwilę wcześniej trener Realu zawołał do siebie Xabiego Alonso.

Obaj piłkarze w ostatnich minutach dostali drugie żółte kartki za opóźnianie gry i zostali wyrzuceni z boiska. Nie zagrają w ostatnim meczu grupowym z Auxerre. Dla Realu to spotkanie bez znaczenia, bo zapewnił już sobie pierwsze miejsce w grupie.

Dlaczego Mourinho mógł wpaść na taki pomysł? Przed meczem w Amsterdamie Alonso i Ramos mieli po jednej żółtej kartce. W LM pauzuje się po trzech. Pierwsze kary we wtorek oznaczały, że każde następne upomnienie będzie oznaczało dyskwalifikację. Ale przepisy mówią też, że jeśli piłkarz dostanie czerwoną kartkę za dwie żółte, pauzuje w kolejnym meczu. Do fazy pucharowej Alonso i Ramos przystąpią więc tylko z jedną żółtą kartką.

Oczywiście, jeśli dodatkowo nie ukarze ich UEFA. Władze nie zdecydowały jeszcze, czy rozpocząć postępowanie dyscyplinarne, czekają na raport sędziego. Według przepisów, mogą przedłużyć dyskwalifikację.

Piłkarze i Mourinho twierdzą, że nie dostali kartek celowo.

Casillas tłumaczy, że Dudek podbiegł do niego, by zapytać, jak się czuje. W noc przed meczem bramkarz reprezentacji Hiszpanii miał problemy z żołądkiem. - Ramosowi powiedziałem, by uważał na napastnika Ajaksu - mówi Casillas.

Ramos twierdzi, że arbiter postąpił zbyt pochopnie, wyciągając drugą żółtą kartkę, bo Real prowadził 4:0. W czasie meczu nie miał jednak do sędziego pretensji, przed zejściem z boiska podał mu rękę.

Mourinho twierdzi, że w trakcie meczu rozmawia ze wszystkimi piłkarzami, a z kartek nie jest zadowolony. - Najważniejsze, że wygraliśmy po fantastycznym meczu. Porozmawiajmy o tym - uciął pytania trener.

Selekcjoner reprezentacji Hiszpanii Vicente del Bosque uznał, że piłkarze świetnie wszystko rozegrali. Nie chciał oceniać, czy zachowali się wbrew duchowi sportu.

Jeśli tak, na pewno nie byli pierwsi. Kilka lat temu David Beckham usilnie pracował na żółtą kartkę w meczu eliminacji mundialu z Walią. Otrzymał ją i został wykluczony na jeden mecz. Anglik tłumaczył potem, że i tak doznał kontuzji, wiedział więc, że w następnym spotkaniu nie zagra. Szef FIFA Sepp Blatter stwierdził, że to zachowanie nieprzystające do ambasadora futbolu i fair play, ale Beckhama nie ukarał.

Więcej o: