Liga Mistrzów. Wenger krytykuje system z pięcioma sędziami

Arsene Wenger nie mógł się pogodzić, że arbiter nie przyznał jego drużynie rzutu karnego w przegranym 0:2 meczu Ligi Mistrzów z Bragą. - Pięciu sędziów to nie jest odpowiedź na ten problem - stwierdził trener Arsenalu.

Wszystkie bramki Ligi Mistrzów ?

W 77. minucie, przy stanie 0:0 Marouane Chamakh i Carlos Vela rozegrali akcję na jeden kontakt, ten drugi minął Alberto Rodrigueza i już wychodził sam na sam, gdy został przez meksykańskiego obrońcę powalony na ziemię! Sędzia Viktor Kassai gwiżdże - rzut karny? Nie - żółta kartka dla Veli  za symulowanie!

Powtórki nie pozostawiły wątpliwości - węgierski arbiter popełnił ewidentny błąd. - W kluczowym momencie - stwierdził po meczu trener przegranych Arsene Wenger. - Trudno zrozumieć, czemu nie dostaliśmy karnego. Wciąż nie rozumiem, za co Vela dostał kartkę. To dla mnie kompletna tajemnica - dodał.

Szkoleniowiec Arsenalu widzi jednak w tej decyzji także temat do szerszej dyskusji.

- Piątka sędziów nie jest właściwą odpowiedzią na ten problem. To kolejny dowód, że ten system jest absolutnie bezużyteczny - pieklił się Wenger, atakując UEFA, która chce rozwiązać problem błędnych decyzji sędziowskich przez zwiększenie liczby arbitrów.

Arsenal stracił Cesca Fabregasa ?

Więcej o: