Aplikacja
Aplikacja Sport.pl LIVE
  POBIERZ

Antoni Piechniczek dla Sport.pl: Jacek Gmoch poradzi sobie w Panathinaikosie

- Jacek Gmoch jest człowiekiem inteligentnym, który obserwuje to, co się dzieje w piłce. Wierzę, że poradzi sobie w Panathinaikosie - mówi Sport.pl Antoni Piechniczek. W poniedziałek Gmoch został tymczasowym trenerem mistrzów Grecji.

Za tydzień 71-letni szkoleniowiec poprowadzi Panathinaikos w meczu Ligi Mistrzów z Barceloną.

- Przez kilka dni nie narzuci swojego stylu. Może liczyć tylko na umiejętności motywacyjne. Będzie w podobnej sytuacji jak Jose Mari Bakero przed spotkaniem Lecha z Manchesterem City. Hiszpan zastąpił w Lechu Jacka Zielińskiego na dwa dni przed tym spotkaniem. Wygrał, ale było to bardziej zwycięstwo Zielińskiego. Filozofię gry Gmocha w Panathinaikosie zobaczymy najwcześniej za kilka miesięcy. Życzę mu, by Grecy zaprezentowali się w meczu z Barceloną jak 13 latem temu Dynamo Kijów. Wtedy do zespołu mistrzów Ukrainy wrócił Walery Łobanowski, wcześniej pracujący z reprezentacją Kuwejtu. Dynamo pokonało Katalończyków 3:0 i 4:0 - mówi Sport.pl Piechniczek.

Po dziesięciu kolejkach ligi greckiej klub z Aten ma 21 punktów i zajmuje drugie miejsce w lidze. Prowadzący Olympiakos ma tyle samo punktów, ale jedno spotkanie rozegrane mniej.

Kolejne podejście Gmocha do Panathinaikosu ?

Więcej o: