Jacek Gmoch trenerem Panathinaikosu, za tydzień gra z Barceloną

Jak potwierdza oficjalna strona klubowa, były trener reprezentacji Polski Jacek Gmoch został tymczasowym trenerem Panathinaikosu Ateny! Polak ma prowadzić ?Koniczynki? do momentu znalezienia następcy Nikolaosa Niopliasa. - Jestem żołnierzem w służbie Panathinaikosu - zapowiada polski szkoleniowiec.

Zobacz na Z Czuba.tv analizę meczu w wykonaniu Gmocha ?

71 - letni szkoleniowiec prowadził już Panathinaikos w latach 1983-85. Zdobył z nim mistrzostwo kraju w 1984 oraz Puchar Grecji. W 1985 doszedł z "Koniczynkami" aż do półfinału Pucharu Europy. Teraz Polak będzie miał szansę powtórzyć ten wyczyn, gdyż jego drużyna gra w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Najbliższym rywalem będzie... FC Barcelona, którą Panathinaikos podejmie 24 listopada.

Gmoch prowadził w przeszłości także reprezentację Polski w latach 1976-78. Na mundialu w Argentynie, gdzie nasi zawodnicy jechali jako główny faworyt, nie udało mu się jednak odnieść znaczącego sukcesu. W późniejszych latach Gmoch prowadził wiele klubów greckich oraz jeden cypryjski.

Najlepsze cytaty Jacka Gmocha

 

Od dłuższego czasu Gmoch występował jako ekspert telewizyjny w TVP. Teraz przyznaje, że odpowiedział na wezwanie greckiego klubu: - Jestem żołnierzem w służbie Panathinaikosu. To nie jest czas na oświadczenia, ale na ciężką pracę - przyznał trener.

Trenerem Panathinaikosu był w przeszłości także Kazimierz Górski.

Asystentem zwolnionego Niopliasa był także Polak - była gwiazda klubu Krzysztof Warzycha. Greka zwolniono, gdyż władze klubu nie były usatysfakcjonowane z wyników drużyny. W lidze "Koniczynki" są drugie z dorobkiem 21 punktów i ze stratą jednego do prowadzącego Olympiakosu Pireus.

Piłkarze Panathinaikosu zremisowali w sobotę u siebie z Larissą 1:1. Dwa dni później Gmoch otrzymał propozycję od działaczy "Koniczynek", aby zastąpić zwolnionego Niopliasa. - Przyjaciołom nie mogłem odmówić - przyznał były selekcjoner reprezentacji Polski, który do tej pory pełnił funkcję doradcy prezesa Panathinaikosu oraz dyrektora technicznego tego klubu.

W Lidze Mistrzów Panathinaikos jest ostatni w grupie i ma już tylko matematyczne szanse na awans do kolejnej fazy. Wciąż jednak ma realną możliwość wygrania rywalizacji z Rubinem Kazań o trzecie miejsce i grę w Lidze Europejskiej.

Sprawdź terminarz i tabelę grupy D, w której walczyć będzie Gmoch ?

Czy Jacek Gmoch poradzi sobie na stanowisku trenera Panathinaikosu?
Więcej o: