Zlatan Ibrahimović: Nie wystarczy, by gra była prosta. Musi być elegancka

- Spotykają się dwa zespoły, które chcą wygrać, ale nie w sposób prosty tylko efektowny. Nikt nie wyjdzie na mecz z zamiarem zremisowania 0:0, albo wygrania 1:0 - mówi przed środowym meczem Milanu z Realem na San Siro napastnik włoskiego zespołu Zlatan Ibrahimović.

Wszystkie bramki Ligi Mistrzów znajdziesz tutaj ?

- Żeby pokonać Real musimy zagrać zupełnie inaczej niż w pierwszym meczu - mówi Szwed. Przed dwoma tygodniami jego Milan przegrał na Santiago Bernabeu 0:2. - Wtedy Real nas zdominował od pierwszej minuty. Byliśmy ospali, graliśmy bez zaangażowania. Ale w środę będzie inny mecz. Musimu pokazać, ze jesteśmy tak silni jak Real.

Szwedzki napastnik po przejściu do Milanu z Barcelony odżył. W lidze włoskiej strzelił już pięć goli. W Lidze Mistrzów trafił trzy razy. - W Mediolanie czuję się bradzo dobrze. W systemie, w którym gramy, mam dużo swobody. Oczywiście dopiero poznaję się z kolegami, w końcu jestem tu od niedawna. Moja pozycja na boisku zależy od wymagań trenera i od tego z kim gram. Jeśli moim partnerem w ataku jest Filippo Inzaghi, który zwykle gra w polu karnym, to nie wbiegam tam zbyt często, by zrobić mu miejsce. ale gdy gram z Ronaldinho, jestem pod bramką rywali częściej. Trener Massimiliano Allegri mówi mi bym na boisku szukał sobie najlepszego miejsca do gry. W Barcelonie nie miałem takiej swobody, bo byłem przywiązany do pola karnego.

Karolina Woźniacka ? odwiedziła piłkarzy Barcelony

Więcej o: