Liga Mistrzów: Porażka Auxerre, niespodzianka w Rzymie

Auxerre z Dariuszem Dudką w składzie przegrało 1:2 z Ajaxem, a Real pokonał 2:0 AC Milan w grupie G. Największą niespodziankę wtorkowych meczów sprawiło FC Basel, które w Rzymie pokonało Romę aż 3:1.

Zobacz bramki z wtorkowych meczów na Zczuba.tv ?

Grupa E

AS Roma - FC Basel 1:3

Niespodzianka w Rzymie! FC Basel objęło prowadzenie już w 12 minucie po strzale Alexandra Freia, ale już dziewieć minut później wyrównał Borrielo. Jeszcze przed przerwą klub z Bazylei znów prowadził po trafieniu Inkooma, a wynik ustalił Cabral. Roma po tej porażce spadła na ostatnie miejsce, a jej lider Francesco Totti nie strzelił gola w 11. kolejnym meczu.

Bayern - CFR Cluj 3:2

Osłabiony kontuzjami Bayern (nie zagrali m.in. napastnicy Miroslav Klose i Ivica Olic), który słabo sobie radzi w Bundeslidze, po trzech kolejkach LM ma komplet punktów. We wtorek Bawarczycy w dość szczęśliwych okolicznościach pokonali Cluj. Rumuni objęli prowadzenie po bramce Cadu, ale pięć minut później ten sam zawodnik strzelił tyle że do własnej bramki. W 38. minucie Rumuni po raz drugi sami wbili sobie gola po tym, jak nieudanie w polu karnym interweniował Pinin. W 77. minucie na 3:1 podwyższył Gomez, a cztery minuty przed końcem Culio zdobył kontaktową bramkę, ale Cluj nie zdołało już odrobić strat.

Grupa F

Spartak Moskwa - Chelsea 0:2

W meczu na szczycie grupy F Spartak stracił na Łużnikach pierwsze gole i pierwsze punkty w tej edycji Ligi Mistrzów. Chelsea wygrała trzeci mecz z rzędu po golach Żirkowa i Anelki.

Olympique Marsylia - MSK Żilina 1:0

Osiem bramek w trzech meczach straciła Żilina i okupuje ostatnie miejsce w tabeli grupy F. Marsylia dzięki bramce Diawary odniosła pierwsze zwycięstwo.

Grupa G

Ajax - Auxerre 2:1

Auxerre nadal bez zwycięstwa w tegorocznej edycji LM. Ireneusz Jeleń nie zagrał z powodu kontuzji, cały mecz rozegrał Dariusz Dudka. Bramki dla Ajaxu strzelali De Zeeuw i Suarez, honorowe trafienie dla Auxerre zaliczył Birsa.

Real Madryt - AC Milan 2:0

Real zaczął od mocnego, ale dość szczęśliwego uderzenia. W 13 minucie gola po strzale z rzutu wolnego zdobył Ronaldo, który wykorzystał fatalną lukę w murze, a już minutę później piłka po strzale Ozila, odbiła się od głowy jednego z obrońców i wpadła do bramki obok bezradnego Amelii. Milan atakował do samego końca, ale bramki nie strzelił. Real z trzema zwycięstwami prowadzi w tabeli grupy G.

Grupa H

Arsenal - Szachtar Donieck 5:1

Kanonada na Emirates Stadium. Arsenal strzelił aż pięć bramek Szachtarowi, w sumie w trzech kolejkach strzelił ich już 14, stracił zaledwie dwie. Jedyną bramkę dla Szachtara strzelił były zawodnik Arsenalu - Eduardo. W bramce "Kanonierów" cały mecz rozegrał Łukasz Fabiański, przy straconym golu nie zawinił.

Sporting Braga - Partizan Belgrad 2:0

Pierwsze zwycięstwo debiutującego w Lidze Mistrzów Sportingu Braga! Portugalski zespół po bramkach Limy i Matheusa pokonał Partizan Belgrad i opuści ostatnie miejsce w tabeli grupy H. Partizan po trzech meczach ma nadal zero punktów i minimalne szanse na awans do kolejnej rundy.