Liga Mistrzów. Pierwsze gole Ibrahimovicia. Jeleń bez bramki

Ireneusz Jeleń nie oddał celnego strzału, a jego Auxerre przegrał z Milanem 0:2. Bramki dla drużyny z Mediolanu zdobywał Zlatan Ibrahimović.

Milan w pierwszej połowie raził niedokładnością. Za to Auxerre groźnie kontratakowało. Najlepsza akcją goście zmarnowali w 40. minucie, gdy akcję rozpoczętą przez Jelenia kończył Langil. Polak popędził do kontry przez pół boiska. Langil nie zauważył jednak, że Jeleń stoi sam przed bramką Milanu i zamiast podać, strzelił nad poprzeczką.

W drugiej połowie gospodarze wciąż się męczyli, ale wystarczyły trzy minuty, by niechciany w Barcelonie Zlatan Ibrahimović dał Milanowi zwycięstwo. Najpierw wyprzedził obrońcę przy podaniu ze skrzydła, a po chwili precyzyjnym strzałem wykorzystał podanie Ronaldinho. Dla Szweda były to pierwsze trafienia w nowym klubie. Jeleń ostatecznie w meczu oddał jeden niecelny strzał i raz faulował. Za dwa tygodnie Auxerre podejmuje Real Madryt, który pokonał Ajax Amsterdam 2:0.