Gra Liga Mistrzów. Kanonada Arsenalu, faworyci nie zawiedli

Aż sześć bramek Sportingowi Braga wbili piłkarze Arsenalu. Chelsea na wyjeździe wygrała 4:1 Żiliną, a finalista poprzedniej edycji Bayern 2:0 z Romą. W grupie śmierci Milan po dwóch bramkach Ibrahimovicia pokonał Auxerre z Ireneuszem Jeleniem, a Real Madryt, także 2:0, wygrał z Ajaxem.

Sprawdź wyniki wtorkowych meczów ?

Grupa E

Bayern Monachium - AS Roma 2:0 (0:0) ?

Kibice na Alianz Arena aż do 79. minuty musieli czekać na pierwszą bramkę w meczu z Romą. Strzelecką niemoc Bawarczyków przełamał reprezentant Niemiec Thomas Mueller, a pięć minut później na 2:0 podwyższył Miroslav Klose. Dzięki dwubramkowemu zwycięstwu Bayern będzie liderem grupy E.

CFR Cluj - FC Basel 2:1 (2:1) ?

48 godzin po zmianie na stanowisku trenera CFR Cluj wygrał mecz w Lidze Mistrzów. Gospodarze w ekspresowym tempie objęli prowadzenie. W 9. minucie gola zdobył Rada, a już trzy minuty później było 2:0 po trafieniu Traore. Jeszcze przed przerwą kontaktową bramkę zdobył Stocker. W drugiej połowie piłkarze bramki nie padły.

Grupa F

Olympique Marsylia - Spartak Moskwa 0:1 (0:0) ?

Samobój Hiszpana Azpilicuety kosztował Marsylię porażkę w pierwszym meczu fazy grupowej Ligi Mistrzów. Przed rozpoczęciem rywalizacji spodziewano się, że mistrzowie Francji właśnie ze Spartakiem będą walczyć o drugie premiowane awansem do kolejnej rundy miejsce, za murowanym faworytem - Chelsea. Pierwszą bitwę Marsylia przegrała.

Żilina - Chelsea 1:4 (0:3) ?

Wysokie zwycięstwo Chelsea w pierwszym meczu tej edycji Ligi Mistrzów. Debiutująca Żilina nie była wymagającym rywalem dla mistrzów Anglii. W 13. minucie po trafieniu Essiena było 1:0, w 24. i 28. minucie dwie bramki zdobył Nicolas Anelka. Tuż po przerwie Chelsea strzeliła czwartego gola - bramkarza gospodarzy pokonał Sturridge. W 55. minucie piłkę do własnej bramki wpakował Alex, ale dla losów meczu nie miało to żadnego znaczenia. Trzybramkowa zaliczka wystarczy londyńczykom do pozycji lidera grupy.

Grupa G

Real Madryt - Ajax Amsterdam 2:0 (1:0) ?

Mourinho zaczął przygodę z Realem i Ligą Mistrzów od zwycięstwa. Pierwszą bramka padła po samobójczym strzale Vurnona Anity, a w 73. minucie na 2:0 podwyższył po podaniu od Mesuta Oezila Argentyńczyk Gonzalo Higuain.

Czytaj relację na Sport.pl . Jerzy Dudek był poza kadrą Realu Madryt na ten mecz.

AC Milan - Auxerre 2:0 (0:0) ?

Auxerre z Ireneuszem Jeleniem w wyjściowej jedenastce nie sprostało Milanowi. W pierwszej połowie trzecia drużyna ligi francuskiej przeważała, ale nie potrafiła poważniej zagrozić bramce gospodarzy. Milan fantastycznie odpowiedział w drugich 45. minutach, dwie bramki zdobył sprowadzony w końcówce okna transferowego z Barcelony Zlatan Ibrahimovic. Pierwszego gola zdobył w 66. minucie, drugiego trzy minuty później po kontrze wyprowadzonej przez Ronaldinho.

Czytaj relację Zczuba i na żywo z meczu Milan - Auxerre.

Grupa H

Szachtar Donieck - Partizan Belgrad 1:0 (0:0) ?

Bardzo wyrównany mecz w Doniecku. Dopiero w 71. minucie bramkę dla gospodarzy zdobył Darijo Srna, który popisał się fantastycznym uderzeniem z rzutu wolnego z 25. metrów. Szachtar mógł prowadzić wyżej, ale fatalnie pudłowali Luiz Adriano i Jadson. Świetnie też w bramce Partizana spisywał się Vladimir Stojkovic.

Arsenal - Sporting Braga 6:0 (3:0) ?

Kanonada na Emirates Stadium! Piłkarze Arsene Wengera wpakowali Sportingowi Braga aż sześć bramek, to najwięcej w tej kolejce Ligi Mistrzów. Rozpoczął Fabregas z rzutu karnego, a przed przerwą trafiali jeszcze Arszawin i Chamakh. Po przerwie swoją drugą bramkę dołożył Fabregas, a dwie kolejne zdobył Carlos Vela. Cały mecz na ławce rezerwowych spędził Łukasz Fabiański.

100 stron o LM już w kioskach - Skarb Mistrzów Sport.pl ?