Liga Mistrzów. Hat trick Petera Croucha dał awans Tottenhamowi

Tottenham - Young Boys Berno 4:0. Londyńczycy rozbili rywali ze Szwajcarii choć tydzień temu przegrali 2:3. Trzy gole w tym meczu strzelił Peter Crouch, a czwartego dołożył Jermaine Defoe. Wszystkie cztery gole wypracował Gareth Bale.

Zobacz awans Tottenhamu na Z czuba.tv ?

Trzy gole strzelił napastnik, ale wszystkie trzy sprezentował mu kolega z drużyny Gareth Bale. Już w piątej minucie Bale dośrodkowywał ze skrzydła, a Crouch strzałem głową zniszczył przewagę drużyny ze Szwajcarii z pierwszego meczu. Już wynik 1:0 premiował Tottenham, ale jeszcze przed przerwą drugiego gola strzelił Jermaine Defoe. Podawał mu Gareth Bale. Defoe przyjął piłkę ręką, ale sędzia tego nie zauważył.

W 61. minucie Crouch strzelił kolejnego gola wykorzystując dośrodkowanie Bale'a z rzutu rożnego. Trzeci gola Croucha i czwarty Tottenhamu to trafienie z rzutu karnego. Napastnik wykorzystał "jedenastkę" podyktowaną po faulu na Bale'u.

Tottenham w tym meczu poniósł tylko jedną stratę. Skopany przez rywala w 15. minucie bramkarz londyńczyków Heurelio Gomes nie dotrwał do końca. W przerwie zmienił go Carlo Cudicini.