Liga Mistrzów. Rudi Voeller krytykuje Platiniego

Mistrz świata z 1990 roku i zdobywca Pucharu Mistrzów z 1993 - Rudi Voeller skrytykował prezydenta UEFA Michela Platiniego za pomysł przeniesienia finału Ligi Mistrzów na sobotę. - To zbrodnia przeciwko krajowym ligom - ostro zaznaczył Niemiec, który jest obecnie dyrektorem sportowym Bayeru Leverkusen.

W tym roku finał Ligi Mistrzów pomiędzy Interem Mediolan a Bayernem Monachium, został po raz pierwszy rozegrany w sobotę, zamiast w środę. Podobnie będzie w przyszłym sezonie, gdy finał odbędzie się na londyńskim stadionie Wembley 28 maja - w sobotę.

Zdaniem Voellera rozgrywanie finału w weekend jest błędem, gdyż krajowe rozgrywki kończą swoje rozgrywki znacznie wcześniej. - To zbrodnia przeciwko ligom. Wszystkie kluby muszą marnować swój czas przez prawie dwa tygodnie z powodu dwóch zespołów, które zmierzą się w finale LM - powiedział Voeller.

Były piłkarz, który w latach 2000-2004 prowadził reprezentację Niemiec jest zdania, że decyzja Platiniego jest absurdalna. - To największy błąd jeśli chodzi o ligowy futbol - dodał Voeller. Zbliżający się sezon Bundesligi zakończy się 14 maja, czyli dwa tygodnie przed przyszłorocznym finałem Ligi Mistrzów.

Wszystko o tegorocznej Lidze Mistrzów znajdziesz na Sport.pl ?

Więcej o: