Boniek: Platini się z nas śmieje

PRZEGLĄD PRASY. - Platini śmiał się, że dał nam szansę awansu do Ligi Mistrzów, zmieniając przepisy eliminacji do faz grupowych, a my nie potrafimy tego wykorzystać - mówi w sobotnim ?Super Expressie? Zbigniew Boniek.

- Jaka cała polska piłka, takie polskie kluby w europejskich pucharach, To papierki lakmusowe pokazujące poziom futbolu w naszym kraju. Nie ma co się oszukiwać, jesteśmy słabi - mówi w "Super Expressie" Boniek.

- Byłem z Michelem na krótkim urlopie z naszymi małżonkami - opowiada Boniek. - Oczywiście był też czas na piłkarskie refleksje. Platini śmiał się, że dał nam szansę awansu do Ligi Mistrzów, zmieniając przepisy eliminacji do faz grupowych, a my nie potrafimy tego wykorzystać. Tobią to wszyscy - Rumuni, Węgrzy, Czesi - tylko nie my. Podpowiedziałem mu, że jak za rok sytuacja się powtórzy, to polskim klubom będzie trzeba dać dziką kartę do Ligi Mistrzów, a w ostateczności do fazy grupowej Ligi Europejskiej - ironizuje były gracz Juventusu.

Polskie kluby w ostatnim tygodniu zaprezentowały się bardzo słabo. Najpierw we wtorek w pierwszym meczu trzeciej rundy eliminacji Ligi Mistrzów Lech Poznań przegrał w Pradze ze Spartą 0:1. Z kolei w czwartek porażki u siebie ponieśli wszyscy trzej nasi reprezentanci w Lidze Europejskiej. Ruch przegrał 1:3 z Austrią Wiedeń, Jagiellonia 1:2 z Arisem Saloniki, najbardziej kompromitujące było zaś 0:1 Wisły z Karabachem Agdam.

Lech będzie grał na kartoflisku o wejście do Ligi Mistrzów ?

Więcej o: