Polska prasa po meczu Lecha: Dobry mecz, zły wynik

Smutek i niedosyt towarzyszą tekstom, które ukazały się na łamach polskiej prasy po przegranym 0:1 meczu Lecha Poznań ze Spartą Praga w III rundzie el. Ligi Mistrzów. - "Zmarnowana szansa" - pisze "Gazeta Wyborcza", "Dobry mecz, zły wynik" - to cytat z "Rzeczpospolitej".

Serwis Lecha Poznań na Sport.pl ?

Wszystkie dzienniki są jednak zgodne, że poznaniacy nie stracili jeszcze szans na awans i to kto zagra w kolejnej rundzie eliminacji okaże się dopiero za tydzień po meczu w Poznaniu.

"Gazeta Wyborcza" - "Zmarnowana szansa Lecha"

"Lech grał dobrze przez godzinę, ale dał sobie wbić gola bardzo słabej Sparcie Praga i przegrał 0:1. Lech długo nie przypominał zespołu, który tydzień temu męczył się z azerskim słabeuszem z Baku. Do przerwy oddał sześć strzałów, Sparta dwa. Oba niecelne."

"Fakt" - "Stracona szansa Kolejorza"

"Wielka szkoda, że tak to się skończyło! Mistrz Polski przegrał ze Spartą 0:1. Zagrał jednak o wiele lepiej niż z Interem baku. przez godzinę to Lech był lepszym zespołem, szkoda, że nie zdobył w tym czasie bramki."

"Super Express" - "Przegrali na własne życzenie"

"Przez prawie cały mecz III rundy kwalifikacji do Ligi Mistrzów Lech Poznań był lepszy od Sparty Praga. I co z tego skoro przegrał w stolicy Czech 0:1. Bramkę na wagę zwycięstwa prażan strzelił Erich Brabec."

"Przegląd Sportowy" - "Jest nadzieja"

"Kiedy na tablicy wynik, wciąż był nierozstrzygnięty, w pole karne Lecha poleciały przedmioty rzucane przez osoby zasiadające w sektorach gospodarzy. Pewnie Czesi nie spodziewali się tego, że mistrz Polski stawi taki opór. W końcu jednak uległ. Nie pomógł debiut Joela Tshibamby, który na ostatni kwadrans pojawił się na boisku."

"Rzeczpospolita" - "Dobry mecz, zły wynik"

"Lech przegrał, ale wreszcie pokazał się z dobrej strony i ma w rewanżu szanse na odrobienie strat. Atutem poznaniaków powinna być też publiczność. Na Generali Arena mistrzów Polski dopingowało bez przerwy ponad trzy tysiące kibiców. Byli głośniejsi i lepiej zorganizowani niż dziesięć tysięcy kibiców Sparty. W rewanżu w Poznaniu ta siła lecha będzie jeszcze większa."

"Polska" - "Lech walczył, póki miał siłę biegać"

"Piłkarze Lecha nie przestraszyli się Sparty Praga, ale nie potrafili wczoraj też osłabić jej przekonania o swojej wyższości. Przez 70 minut toczyli wyrównany bój, mając nawet lekką przewagę. W końcówce czescy rutyniarze znaleźli jednak sposób na poznańską defensywę. Porażka 0:1 nie jest dobrym wynikiem, ale tez nie takim, by tracić nadzieję."

Kapitan Lecha: Niestety, taka jest piłka ?

Więcej o: