Liga Mistrzów. Lech zagra z Interem Baku

Lech Poznań zmierzy się z azerskim Interem Baku w drugiej rundzie eliminacji Ligi Mistrzów. Pierwsze mecze na drodze ?Kolejorza? do Ligi Mistrzów odbędą się 13 oraz 21 lipca. Pierwsze spotkanie odbędzie w Azerbejdżanie, rewanż na stadionie przy Bułgarskiej w Poznaniu.

Jak radził sobie Inter Baku w pucharach - wideo ?

Inter Baku (Azerbejdżan) Choć to Inter, to jest filią ... AC Milan!! Rywal, którego Lech nie chciał najbardziej - dwa lata temu, jeszcze za Franciszka Smudy, grał przecież w Azerbejdżanie z Chazarem Lenkoran. Lechici wygrali pewnie 1:0 na wyjeździe i 4:1 u siebie. Koszty podróży do Azerbejdżanu są jednak duże.

Powstał w 1997 r. Dwukrotny mistrz Azerbejdżanu. W rozgrywkach europejskich raz udało mu się pokonać macedońskiego Rabotnickiego Skopje, ale po dwóch remisach. W starciach z rywalami z Serbii czy Słowacji nie miał już szans. Trenerem Interu jest znany niegdyś piłkarz gruziński Kakhaber Cchadadze, uczestnik m.in. Euro 1992 w drużynie tzw. Wspólnoty Niepodległych Państw.

W Interze jest prawdziwa wieża Babel - piłkarze z Brazylii, Kolumbii, Urugwaju, Czech, wszystkich krajów kaukaskich. W kadrze jest także dwóch Litwinów z przeszłością w polskiej Ekstraklasie. Robertas Poskus w latach 1999-2001 grał w barwach Widzewa Łódź i Polonii Warszawa, a Paulius Paknys bronił barw Kmity Zabierzów, Stali Stalowa Wola i Korony Kielce.

- Naszym zadaniem jest przejść do kolejnej rundy. To nasz obowiązek. Jest to przeciwnik, którego jesteśmy w stanie pokonać. Ich atutem będzie z pewnością pierwszy mecz w Baku. Grałem już tam w lecie, przy wręcz tropikalnych temperaturach, gdy prowadziłem Groclin. Do tego dochodzi długa podróż - powiedział dla oficjalnej strony internetowej Lecha po losowaniu par Ligi Mistrzów Jacek Zieliński.

Kwalifikacje Champions League potrwają do 25 sierpnia. Wówczas odbędą się ostatnie spotkania czwartej rundy. Faza grupowa LM rozpocznie się w połowie września.

1. runda eliminacji LM (pierwsze mecze 29/30 czerwca; rewanże 6/7 lipca):

2. runda eliminacji LM (13/14 lipca; 20/21 lipca):

3. runda eliminacji (27/28 lipca - 3/4 sierpnia)

4. runda eliminacji (17/18 sierpnia - 24/25 sierpnia)

Relacja na żywo z losowania - specjalny serwis Lecha Poznań ?

Więcej o: