Piłka nożna. Inter zabezpieczył się na 16 mln euro

16 mln euro - tyle według dziennika AS Real Madryt będzie musiał dodatkowo zapłacić Interowi Mediolan za zatrudnienie Jose Mourinho. Królewscy muszą pokryć koszty przedwczesnego zerwania obowiązującego do 2012 roku kontraktu. Pojawiają się też spekulacje, że w ramach wdzięczności za zwycięstwo w Lidze Mistrzów, Inter może zrezygnować z powyższej kwoty.

Rafał Stec z Madrytu: Mourinho po finale zabiera się za Real Według hiszpańskiej prasy we wtorek lub środę prezes Realu, Fiorentino Perez, ma podać nazwisko nowego trenera. Według dziennika Marca jest to tylko formalność, bo od piątku Mourinho jest dogadany w sprawie kontraktu. Ma on przez cztery lata zarobić w Realu Madryt 40 mln euro.

Nie są to jednak wszystkie koszty, jakie poniesie Real Madryt, jeśli faktycznie zatrudni szkoleniowca. Dziennik AS przypomina, że Królewscy będą musieli pokryć koszty przedwczesnego zerwania kontraktu przez Mourinho (aktualny obowiązuje do roku 2012). Kwota ta, według hiszpańskich dziennikarzy, wynosi 16 mln euro - i tyle właśnie wyłożyć będzie musiał Real Madryt.

Pojawiają się też spekulacje, że w ramach wdzięczności za wywalczony tytuł najlepszej drużyny w Europie, Inter odstąpi od egzekwowania owych 16. milionów.

Johan Cruyff: To absurd

Kilka dni temu honorowy prezes Barcelony, Johan Cruyff, wypowiedział się na temat przytoczonej przez AS kwoty.

- To jakiś absurd. Płacić 16 milionów euro za szkoleniowca? Nie ważne czy będzie to Mourinho, czy ktokolwiek inny - to niedorzeczne.

Mourinho mówi "TAK":

Lawinę spekulacji uruchomił Mourinho w sobotni wieczór, kiedy to tuż po finale Ligi Mistrzów, pytany o to czy będzie w przyszłym sezonie prowadził Real Madryt, odpowiedział krótko, ale treściwie - Tak.

- Chcę kolejnych wyzwań w mojej karierze. To dobry moment, żeby takie podjąć - czytaj o deklaracji Mourinho.

Hiszpańskie media: za Mourinho pójdą inni

Dziennik Marca spekuluje, że Mourinho może pociągnąć za sobą kluczowych graczy Interu - Diego Milito (strzelec obu finałowych goli) czy Maicon mieliby podążyć do Realu Madryt za charyzmatycznym szkoleniowcem - czytaj o spekulacjach mediów hiszpańskich.

Galeria z finału LM. Żeby obejrzeć kliknij zdjęcie

 

Mourinho w Realu? 

Więcej o: