Liga Mistrzów. Stracona historyczna szansa Bayernu

Media w Niemczech komentują finał Ligi Mistrzów, który Bayern Monachium przegrał z Interem 0:2, jako straconą szansę na historyczny sukces. Chodzi o potrójna koronę, do której Bawarczykom zabrakło jednego kroku - zwycięstwa z Interem.

Sobotni finał Ligi Mistrzów był nie tylko walką o trofeum dla najlepszego klubu w Europie, ale też o przejście do historii. Bayern i Inter walczyły o pierwszą w swojej historii potrójną koronę: czyli mistrzostwo kraju, puchar kraju oraz zwycięstwo w Lidze Mistrzów.

Bayern zagrał najlepiej jak umiał, ale na genialnego taktycznie Mourinho to było za mało. Dwie kontry wykończone przez Diego Milito dały mediolańczykom zwycięstwo 2:0 i to oni zapiszą się a annałach.

Niemieckie media właśnie temu faktowi poświęcają najwięcej miejsca. Zauważają też, że mimo wszystko był to wspaniały sezon dla Bayernu.

Sport1.de:

Milito zniszczył marzenia Bayernu o potrójnej koronie. Historyczny sukces był blisko, ale to Inter wygrał 2:0. Dwa gole Argentyńczyka zniweczyły plany mistrzów Niemiec. Trzeba to przyznać - Inter był po prostu lepszy - czytamy na portalu Sport1.de.

Sueddeutsche.de:

Tylko jednego meczu brakowało Bayernowi do historycznego sukcesu. Potrójna korona była blisko. Ale ten sezon i tak jest dla Bayernu wspaniały - czytamy na portalu sueddeutsche.de.

Welt.de:

Nie udał się Bayernowi marsz po potrójną koronę. Na drodze stanął Inter. Nie zmienia to faktu, że gra Bayernu w tym sezonie odbije się szerokim echem na całym świecie - pisze Welt.de.

Bild:

Wielkie święto mimo porażki. Nie udało się zdobyć potrójnej korony, ale fani i tak kochają swoich piłkarzy. Wspaniały sezon będzie świętowany na ulicach całego Monachium - pisze Bild.

Media we Włoszech - Inter ole! ?

Więcej o: