Liga Mistrzów. Louis van Gaal: Inter zasłużył

Trener Bayernu Monachium, Louis van Gaal, przyznał po finale Ligi Mistrzów, w którym jego drużyna uległa Interowi 0:2: Byli od nas lepsi. Zasłużyli na ten sukces. Po prostu byliśmy zbyt słabi.

Sobotni finał Ligi Mistrzów toczył się pod dyktando...Bayernu. Ale Niemcy mieli tylko optyczną przewagę. Mourinho wpuścił graczy van Gaala w pułapkę. Inter bronił się mądrze i wyprowadzał zabójcze kontry. Diego Milito ukąsił dwa razy i Puchar powędrował do Mediolanu.

Po meczu Louis van Gaal, trener Bayernu, przyznał, że jego drużyna była zwyczajnie słabsza.

- Byliśmy po prostu nie tak dobrzy, jak oni. Musisz być w super formie, jeśli chcesz ofensywnie grać przeciwko takiemu zespołowi jak Inter - tłumaczył na oficjalnej stronie Bayernu szkoleniowiec.

- Mecz potoczył się w dużej mierze tak, jak oczekiwałem. My atakowaliśmy, a oni się bronili i grali z kontry. Atakowanie jest dużo trudniejsze - mówił.

- Nie ma jednak wątpliwości, ze Inter zasłużył na tytuł. Zagrali rewelacyjnie i chciałbym im pogratulować. Chciałbym pogratulować też Mourinho - dodał.

- Ze swoich graczy jestem dumny. Detale zadecydowały o naszej porażce. Pamiętać trzeba też, że graliśmy bez Ribery'ego, to miało znaczenie - zakończył Louis van Gaal.

Szaleństwo w Mediolanie ?

Więcej o: