Liga Mistrzów. Guardiola: Gratuluję Interowi

- Gratuluję Interowi awansu do finału Ligi Mistrzów. Pokonali nas. Życzę im powodzenia - powiedział trener Barcelony, Pep Guardiola, po przegranej rywalizacji w półfinale Ligi Mistrzów z Interem Mediolan.

Barcelona wygrała środowe spotkanie na Camp Nou 1:0, ale zaliczki Interu z pierwszego meczu (3:1 dla graczy Mourinho) nie udało się zniwelować. Tym samym Inter wyeliminował Barcelonę i zagra 22 maja w finale Ligi Mistrzów w Madrycie z Bayernem Monachium.

- Gratuluję Interowi awansu do finału Ligi Mistrzów. Pokonali nas. Życzę im powodzenia - powiedział Guardiola. - Każdy ma prawo wybrać, jak będzie grał i nie możemy narzekać - odniósł się do zarzutów o skrajnie defensywny styl drużyny Mourinho.

- Próbowaliśmy środkiem, próbowaliśmy skrzydłami. Trudno było się przedrzeć pod ich pole karne, ponieważ nie zostawiali żadnej przestrzeni między poszczególnymi formacjami. Bronili naprawdę świetnie - przyznaje trener Barcelony.

- Kiedy drużyna rywali broni się dziewięcioma zawodnikami w polu karnym, nie jest łatwo. Zawsze trudniej jest atakować niż się bronić. Próbowaliśmy, ale ich obrona była naprawdę solidna. Traciliśmy w jedenastu więcej sił, niż oni w dziesięciu - dodał Hiszpan.

- Jesteśmy profesjonalistami. Skupimy się teraz na zdobyciu tytułu mistrza Hiszpanii - zakończył Guardiola.

Zobacz, co mówił po meczu Mourinho ?

Więcej o: