Liga Mistrzów. Włoska prasa: Heroiczny Inter, wielki Mourinho

Heroiczna postawa całej drużyny i genialna taktyka Mourinho - właśnie te elementy zadecydowały, według włoskiej prasy, o awansie Interu do finału Ligi Mistrzów. - Heroiczny Inter, wielki Mourinho - napisała La Repubblica. - Obrońcy byli jak ściana, nie do przejścia - czytamy w La Gazzetta dello Sport.

Inter przegrał w środę na Camp Nou 0:1 z Barceloną, ale dzięki zaliczce z pierwszego meczu, wygranego 3:1, awansował do finału Ligi mistrzów, jednocześnie kończąc piękny sen Guardioli.

Włoska prasa nie szczędzi graczom Intreru peanów. Wychwala ich heroizm, walkę do końca. Podziwia skuteczną obronę, która nie złamała się pod naporem Barcelony, nawet gdy Inter radzić musiał sobie w dziesięciu. Zasłużoną porcję pochwał otrzymuje także Mourinho, którego uważa się za ojca sukcesu klubu z Mediolanu.

Il Tempo:

"Wielki Inter"

Inter wywalczył awans po prawie 40 latach bez finału najważniejszych klubowych rozgrywek. Zagrali wyśmienicie w obronie, cuda wyprawiał Julio Cesar. W dziesiątkę oparli się straszliwemu naporowi Barcelony. Na nic zdała się bramką Pique. To Inter zagra w finale - ostatni akt 22 maja, rywalem Bayern - czytamy w Il Tempo.

La Repubblica:

"Heroiczny Inter, wielki Mourinho"

Potwierdziło się to, co mówiono w trakcie sezonu: grupa świetnych graczy prowadzona przez fantastycznego trenera. Mourinho ma niezwykły dar przekonywania, jest uważny, skrupulatny. Świetnie radzi sobie z psychologicznym aspektem gry, bierze odpowiedzialność na siebie, pozwalając piłkarzom grać. To on wygrał Interowi finał - zachwyca się Portugalczykiem La Repubblica.

La Gazzetta dello Sport:

"Inter w finale po heroicznej walce na Camp Nou"

Decydująca była postawa Cesara. Całej defensywy Interu. Chłopcy Mourinho nie pozwolili rywalowi na wiele. Barcelona przebiła się tylko raz - za sprawą Pique w końcówce meczu. Taktyka Mourinho była wspaniała, nawet po utracie Motty. Obrońcy byli jak ściana, nie do przejścia. Wyłączyli z gry Messiego i inne gwiazdy Barcelony. Broniła cała drużyny, nawet Eto'o czy Milito. Wszyscy są bohaterami - wychwala Inter La Gazzetta dello Sport.

La Stampa:

"Bohaterska obrona"

Inter w finale po 38 latach! Dokonali tego w dziesięciu przeciwko jedenastu rywalom. Spełnili swój sen, byli nieustraszeni, doprowadzili Barcelonę do łez. Drżeliśmy do końca o wynik, szczególnie gdy gola strzelał Bojan, ale oni dali radę. 22 maja zagrają w wielkim finale w Madrycie - pisze La Stampa.

Najpiękniejsza porażka w moim życiu - mówi Maicon ?

Więcej o: