Jose Mourinho: Barcelona cierpi na antymadrytyzm

- Dla Barcelony finał nie jest marzeniem, jest obsesją. A jest duża różnica między tymi emocjami - powiedział trener Interu Mediolan Jose Mourinho. W środę na Camp Nou jego drużyna w rewanżowym półfinale LM zmierzy się z Katalończykami. Relacja na żywo od 20.30 na Z czuba.pl.

Sport.pl na Facebooku! Sprawdź nas ?

- Marzenie jest czystszym uczuciem. Marzenie jest związane z dumą. Inter będzie dumny jeśli uda mus ie zagrać na Santiago Bernabeu w finale. Dla nas to marzenie, dla nich nie. Dla nich to po prostu antymadrytyzm. Nie krytykuję. Mówię jak jest - powiedział Mourinho na konferencji prasowej.

Portugalczyk zapytany o to jaki ma plan na wyłączenie z gry Leo Messiego powiedział, że tym się mają zająć piłkarze i jemu nic do tego. - Gdybym miał się sam mierzyć z Messim skończyłoby się 0:50. Nawet nie dotknąłbym piłki - zażartował Mourinho.

Mourinho pracował wcześniej w Barcelonie. Ściągnął go do niej Bobby Robson, w sztabie którego był tłumaczem. - Zawdzięczam mnóstwo Robsonowi. On dał mi szansę na pracę w Barcelonie. Zawdzięczam też mnóstwo Luisowi Van Gaalowi, dzięki któremu pracowałem w klubie przez trzy kolejne lata. Jestem dłużnikiem każdej opsoby z którą prasowałem w Barcelonie - powiedział.

Sneijder ? trenuje i zagra z Barceloną

Więcej o: