Liga Mistrzów: 'Pan żenujący' - ostra odpowiedź Niemców na ostre słowa Fergusona

- Typowi Niemcy, wymusili na arbitrze czerwoną kartkę. W '11' nie mielibyśmy z Bayernem problemów - żalił się po odpadnięciu z Ligi Mistrzów trener Manchesteru Alex Ferguson. W odpowiedzi na te słowa Szkota prezydent Bayernu Monachium przypomniał legendarny finał z 1999 roku, kiedy niemiecki klub przegrał finał Ligi Mistrzów już w doliczonym czasie gry. - Wtedy my byliśmy dżentelmenami, teraz Ferguson przesadził - powiedział Uli Hoeness. 'Sir Żenujący' - piszą o Fergusonie niemieckie media.

Wszystkie bramki z Ligi Mistrzów! ?

Przełomowym momentem ćwierćfinału Ligi Mistrzów Manchester United - Bayern Monachium była 50. minuta meczu. Wtedy Rafael obejrzał czerwoną kartkę, a Bayern na dobre się rozpędził, strzelił drugą bramkę i awansował do finału.

- W '11' nie mielibyśmy z Bayernem kłopotu - nie krył swojej opinii trener Manchesteru United Alex Ferguson. Jego MU wygrał z Bayernem 3:2, ale do finału nie awansował.

- To niedoświadczony, młody chłopiec [Rafael - przyp. Sport.pl]. Ale Bayern wymusił tę kartkę. Wszyscy ruszyli do arbitra. Typowi Niemcy - zakończył swoje żale Szkot.

Po tej wypowiedzi w Niemczech zawrzało. Na łamach brytyjskich mediów odpowiedź na takie słowa Fergusona dał Uli Hoeness, prezydent i żywa legenda Bayernu Monachium.

- Przegraliśmy z Manchesterem w finale w 1999 roku*, ale przegraliśmy jak dżentelmeni. Teraz byłoby miło, gdyby Manchester zachował się tak samo. Ferguson przesadził, pewnie dlatego, że jest rozczarowany. To co powiedział, nie jest w porządku. Wtedy, po przegranym finale, byliśmy honorowi i chłodni. Manchester powinien wziąć z nas przykład - powiedział Uli Hoennes.

- Myślałem, że Anglia jest znana z honoru, ale to co powiedział Ferguson, nie miało nic wspólnego z zasadami fair play - skomentował sytuację trener Bayernu Monachium Luis van Gaal

Nad porażką 'Czerwonych diabłów' debatowała już angielska prasa , a teraz niemieccy dziennikarze nie pozostawiają na trenerze Manchestru United suchej nitki.

'Ferguson to Sir, Sir Żenujący . Fairplay to angielskie słowo. Niestety dla samych Anglików brzmi ono coraz bardziej obco' - pisze Bild.

Nad słowami trenera Manchesteru United pochyliła się sama UEFA, jednak organizacja nie postanowiła ukarać Szkota.

Grzech zaniechania, czyli dlaczego Anglików nie ma półfinale Ligi Mistrzów *Dreszczowiec z 1999 roku

Do ostatniej minuty regulaminowego czasu gry Bayern Monachium prowadził z Manchesterem United 1:0 w finale Ligi Mistrzów. Kiedy wydawało się, że niemiecki zespół już może wznieść ręce w geście triumfu gola strzelił Ole Gunnar Solskjaer. Nim Bayern zdążył się otrząsnąć, stracił drugą bramkę, którą zdobył inny rezerwowy - Teddy Sheringham. Po ostatnim gwizdku sędziego piłkarze Bayernu byli wstrząśnięci. Wielu płakało. Finał przeszedł do historii jako jeden z najbardziej niesamowitych w historii rozgrywek, a Alex Ferguson otrzymał później tytuł szlachecki.

Ależ ćwierćfinał Ligi Mistrzów! Bayern wyrzucił Manchester United  ?

Więcej o: