Niemieckie media: "Robben wstrzelił Bayern do półfinału"

Niemieckie gazety zareagowały euforią na awans Bayernu do półfinału Ligi Mistrzów. Największe pochwały zbiera Arjen Robben, zdobywca kluczowej bramki. Podopieczni Louisa van Gaala przegrali z Manchesterem United 2:3 ale w pierwszym meczu wygrali 2:1 i w półfinale zagrają z Lyonem.

Wszystkie bramki Ligi Mistrzów ?

Bayern przegrywał już 0:3, ale po golach Olicia i Robbena zdołał osiągnąć korzystny dla siebie rezultat.  Dzięki zwycięstwu w pierwszym spotkaniu, nawet porażka 2:3 promowała Niemców.

Bild: Cud Bayernu w Manchesterze

- Mimo porażki 2:3 z Manchesterem United Bayern z hukiem wraca na europejską scenę piłkarską - ekscytuje się "Bild". - To jedna z najpiękniejszych porażek w historii Bayernu - podkreśla w wypowiedzi dla dziennika Franz Beckenbauer, prezes klubu.

Grzech zaniechania, czyli dlaczego Anglików nie ma półfinale Ligi Mistrzów Kicker: Robben wstrzelił Bayern do półfinału

"Kicker" zastanawia się, czy to pojawienie się Wayne'a Rooney'a w podstawowej jedenastce zespołu rywali tak sparaliżowało poczynania piłkarzy Bayernu w początkowej fazie spotkania. Niemiecki dziennik podkreśla determinację graczy Van Gaala, którzy nie załamali się nawet po trzeciej bramce dla Manchesteru, i awansowali do pierwszego półfinału Ligi Mistrzów od 2001 roku.

Die Welt: Bayern z furią do półfinału

- Graliśmy jak wielki zespół - "Die Welt" cytuje trenera Louisa van Gaala. - Strzał Robbena był niewiarygodny - dodał holenderski szkoleniowiec Bayernu.

Bayern sprzedał 66 000 biletów na mecz z Lyonem ?

Więcej o: