Brytyjska prasa po meczu Manchesteru: "Całkowite zaćmienie Anglików"

Bardziej niż fakt odpadnięcia Manchesteru Anglików zabolał to, że żadna z drużyn z Wysp nie zakwalifikowała się do półfinału Ligi Mistrzów. To pierwszy taki przypadek od siedmiu lat. - We are not so Premier - zauważa "Daily Mail" nawiązując do nazwy brytyjskiej ligi Premier League.

Wszystkie bramki Ligi Mistrzów ?

Manchester United pokonał Bayern Monachium 3:2,   ale w pierwszym meczu uległ 1:2 i do półfinału Ligi Mistrzów awansowali Niemcy.

Grzech zaniechania, czyli dlaczego Anglików nie ma półfinale Ligi Mistrzów Kartka ustawiła mecz

Przełomowym momentem spotkania była czerwona kartka dla Rafaela - nie ma wątpliwości "Guardian". Gazeta nie podważa decyzji sędziego Nicoli Rizzoli, ale zauważa, że po osłabieniu piłkarze United "myśleli już tylko o przetrwaniu".

Całkowite zaćmienie Anglików

"Telegraph" podkreśla, że odpadnięcie Manchesteru, ostatniej z angielskich drużyn, oznacza "całkowite zaćmienie" Anglików w Lidze Mistrzów. I nie ma wątpliwości kto jest winien. Arjen Robben, nazwany "człowiekiem z domu futbolu totalnego" zdobył decydującą bramkę po majestatycznym woleju, strzale łączącym technikę i wizję - jak zachwyca się "Telegraph".

"We are not so Premier"

W podobnym tonie pisze "Daily Mail". Gazeta ironizuje na temat pomeczowej wypowiedzi Fergusona, który nazwał piłkarzy Bayernu typowymi Niemami.  Według "Daily Mail", z meczu można dowiedzieć się więcej o Anglikach, którzy po raz pierwszy od siedmiu lat nie będą mieli reprezentanta w półfinale ligi Mistrzów. "We are not so Premier" ("Nie jesteśmy najważniejsi") - pisze gazeta nawiązując do nazwy brytyjskiej ligi Premier League.

Odnowiona kontuzja Wayne'a Rooney'a ?

Więcej o: