Liga Mistrzów. Świat u jego stóp - hiszpańska prasa o Messim i Barcelonie

Cztery bramki strzelił Leo Messi Arsenalowi i wstrzelił Barcelonę do półfinału Ligi Mistrzów. Hiszpańska prasa rozpływa się nad geniuszem filigranowego Argentyńczyka. - Wszyscy grają w piłkę, tylko on, Messi, gra w coś zupełnie innego - pisze w relacji z meczu ?Marca?.

Po czterech trafieniach fenomenalnego Messiego Barcelona pokonała Arsenal 4:1 i awansowała do półfinału Ligi Mistrzów, gdzie zmierzy się z Interem Mediolan. Hiszpańskie media są zgodne - Messi zagrał nie z tej Ziemi.

- Świat u stóp. Messi zstąpił z nieba, by zaprowadzić porządek na ziemi. Bendtner strzelił na 0:1 i to byłoby na tyle dla Arsenalu, kolejnej ofiary ponadczłowieka Messiego. Leo jest ponad wszystkimi. Inni grają w piłkę, tylko on, Messi, gra w coś zupełnie innego - pisze "Marca".

Jest sztuką i magią, pożądaniem i emocjami, radością i dzikością zarazem. W tym małym ciałku jest tyle sprzeczności, smaków i aromatów piłki, łącznie z tym co jest jeszcze nie odkryte - czytamy w "El Mundo".

"ABC" pisze o pokerze Messiego. - Wielki, wspaniały, historyczny, nie do pokonania i nie do opisania. To najkrótsza lista przymiotników, która opisze to, co Messi wyczyniał na Nou Camp. Stadion przecierał oczy nie mogąc uwierzyć, czego jest Hiszpańska prasa tonie w zachwytach, angielska docenia klasę Argentyńczyka. "Fenomenalny Messi rozbił nadzieje Arsenalu" czytamy w "The Times", "Guardian" pisze o "czterogiwazdkowym występie Messiego", a bulwarówka "The Sun" określiła Messiego mianem zabójcy.

Messi, Messi, Messi, Messi ?

Więcej o: