Liga Mistrzów. Rooney może zagrać z Bayernem

Nadzieje Manchesteru na awans do półfinału Ligi Mistrzów zależą w dużej mierze od tego, czy w rewanżu z Bayernem Monachium wystąpi Wayne Rooney. Według Associated Press napastnik szybko zdrowieje, i jego występ jest możliwy. W pierwszym meczu Bayern wygrał 2:1. Relacja Z Czuba i Na Żywo w środę od 20.45.

Nagraj wideo i wyjedź na Mistrzostwa Świata w RPA ?

To właśnie w pierwszym spotkaniu przeciwko Bayernowi Anglik nabawił się kontuzji więzadła skokowego. Wydawało się, że gwiazdor Manchesteru będzie pauzować dwa tygodnie. Organizm Rooney'a po raz kolejny pokazał jednak dużą zdolność do szybkiej rekonwalescencji.

Jeszcze w poniedziałek lekarze dawali Anglikowi 40% szans  na grę w rewanżu. Teraz prawdopodobieństwo to jeszcze wzrosło. Co prawda Rooney nie pojawił się na wtorkowym treningu United, ale stan więzadła szybko się poprawia.

Rooney zdobył już w tym sezonie 34 bramki, dzięki którym Manchester ma szansę na trzeci finał Ligi Mistrzów i czwarte mistrzostwo Anglii z rzędu.

Osłabiony brakiem Rooney'a zespół kierowany przez Alexa Fergusona uległ w sobotę Chelsea Londyn 1:2 i stracił pozycję lidera Premier League.

Najważniejsze wiadomości sportowe na bieżąco. Sport.pl na FACEBOOK-u ?

Więcej o: