Liga Mistrzów. Manuel Almunia - 'galaktyczna ośmiornica', która zatrzymała Barcelonę

- Hiszpan zatrzymał FC Barcelonę. Był jak galaktyczna ośmiornica, która wyłapywała, zdałoby się, niemożliwe do obrony uderzenia Messiego, Xaviego i Ibrahimovicia - zachwyca się dyspozycją bramkarza Arsenalu w meczu z FC Barceloną hiszpańskie El Mundo Deportivo.

Barcelona zremisowała z Arsenalem 2:2 w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. Taki wynik angielski zespół zawdzięcza w głównej mierze świetnemu w bramce Manuelowi Almunii, który raz po raz zatrzymywał ataki rozpędzonej 'Dumy Katalonii'.

Dyspozycją Hiszpana zachwyca się cały kraj, jednak szczególnej metafory używa w swojej relacji z meczu dziennik 'El Mundo Deportivo'.

- Almunia była jak ośmiornica, galaktyczna ośmiornica, która wyłapywała niemożliwe do obrony strzały Messiego, Xaviego i Ibrahimovicia.

Barcelona strzelała celnie na bramkę Arsenalu jedenaście razy. Dziewięć z tych uderzeń Almunia obronił.

Hiszpańska prasa po meczu: Gorzki remis

- Barcelona jeszcze nie grała tak dobrze w Lidze Mistrzów - chwalił po meczu swój zespół Pep Guardiola. Hiszpańskie dzienniki są zgodne: kataloński zespół zasłużył na zwycięstwo, a wirtuozeria która porywała w środę kibiców na całym świecie nie została nagrodzona.

Wszystkie bramki z Ligi Mistrzów  ?

Więcej o: