Mourinho: Nie czerpię satysfakcji z faktu, że pokonanym jest Abramowicz

Trener Interu Mediolan Jose Mourinho ostrzega Romana Abramowicza, że Chelsea może nigdy nie wygrać Ligi Mistrzów. We wtorek były menedżer ?The Blues? wyeliminował londyński zespół z elitarnych rozgrywek, ale podkreśla, że nie była to zemsta na rosyjskim inwestorze.

Po tym, jak Inter wygrał na Stamford Bridge 1:0, właściciel Chelsea musi odłożyć na później marzenia o zdobyciu najcenniejszego w Europie trofeum.

- Roman to bardzo inteligentny człowiek, który wciąż się uczy. Teraz nie jest tą samą osobą, jaką był rok, czy kilka lat wcześniej. Myślę, że kiedy zaczynał inwestować w klub, uważał, że osiągnięcie triumfu będzie dużo prostsze - mówi Mourinho. - Roman bardzo dobrze potrafi czytać grę. Na pewno wie, że jego zespół przegrał z drużyną, która na zwycięstwo w pełni zasłużyła. Jestem pewien, że potrafi to zaakceptować.

Wtorkowy mecz był dla Mourinho słodką zemstą na Romanie Abramowiczu, który zwolnił portugalskiego szkoleniowca we wrześniu 2007 roku. - Jestem szczęśliwy, że wygrałem. Nie jestem jednak zadowolony z tego powodu, że przegrali moli byli podopieczni. Nie czerpię też satysfakcji z faktu, że przegranym okazał się Roman Abramowicz - podkreśla jednak Portugalczyk.

Inter wyeliminował Chelsea. Jest w stanie wygrać Ligę Mistrzów? Relacja z meczu Chelsea - Inter >

Więcej o: