Angielskie media: Mourinho pogrążył Chelsea

"Wciąż The Special One, wciąż król Stamford Brige, wciąż geniusz taktyki". Angielskie media zachwycają się wyczynem prowadzonego przez Jose Mourinho Interu. Włoski zespół pokonał Chelsea w Londynie i awansował do ćwierćfinału Ligi Mistrzów.

Wygraj bilety na finał LM i koszulkę Barcelony! Konkurs ?

Inter wyeliminował Chelsea. Jest w stanie wygrać Ligę Mistrzów? "Znów John Terry i jego koledzy opuszczali boisko rozgniewani na sędziów. Gwizdek końcowy oznaczał koniec triumfalnego pochodu w Lidze Mistrzów. Ale tym razem powinni dokonać krytycznej samooceny" - ocenia serwis internetowy "Timesa".

"Owszem, w obydwu meczach piłkarze mogli mieć pretensje za niepodyktowane rzuty karne. Ale tylko Didier Drogba wie czy czerwona kartka, którą dostał była słuszna" - czytamy na portalu. "Chelsea przegrała z lepsza drużyną. Po prostu. A szczególnie widać to porównując trenerów. Gdy piłkarze Chelsea patrzyli ku linii bocznej szukając rad i inspiracji, widzieli żywo gestykulującego i krzyczącego do swoich piłkarzy Jose Mourinho i Carlo Ancelottiego, który tylko patrzył co się dzieje na boisku"

Wtorkowe bramki z LM na Z czuba.tv ?

"Wciąż The Special One, wciąż król Stamford Brige, wciąż geniusz taktyki. Jose Mourinho doprowadził do pierwszej porażki Chelsea w Lidze Mistrzów od 22 meczów. Udowodnił Romanowi Abramowiczowi, że popełnił błąd zwalniając go w 2007 r." - pisze serwis The Telegraph. "Mourinho obiecał, że jeśli Inter zdobędzie gola, to przez szacunek dla byłego klubu nie będzie się cieszył. Ale nie mógł się powstrzymać. Gdy Samuel Eto'o zdobywał bramkę, zrobił kilka kroków w stronę linii bocznej i dopiero po chwili przypomniał sobie o obietnicy."

"Mourinho przyjechał na Stamford Bridge, by pozostawić ostatni ślad w tym klubie. Ślad brzydki, bo przecież pracował w Chelsea. A Londyńczycy nie odpadli tak wcześnie z pucharów od wiosny 2006 r." - pisze serwis internetowy Guardiana. "Carlo Ancelotti miał za zadanie z piłkarzy, których wielu pamięta pracę z Mourinho, zbudować skład bardziej efektowny. Taki za który kibice chcieliby płacić pieniądze przychodząc na stadion. Realizując ten scenariusz Chelsea straciła swoją pewność gry w obronie. Defensywa już nie jest żelazna"

Inter pokonał Chelsea. Triumf Jose Mourinho ?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.